Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 2:1. Ciężki mecz pod koniec sezonu [zapis relacji live]

Radosław Jankowski
Zawodnicy Widzewa Łódź pokonali na własnym stadionie Pogoń Szczecin 2:1. Jedyną bramkę dla portowców strzelił Olgierd Moskalewicz.

Zapowiadało się nieźle. Już w piątej minucie Pogoń powinna prowadzić. Z piłką w pole karne wpadł Lebedyński, oddał strzał, ale skutecznie interweniował Mielcarz. Dosłownie minutę później piłka była w bramce widzewiaków. Niestety, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę w górę.

Prowadzenie Widzew objął pod koniec pierwszej połowy, w 40. minucie spotkania. Grzelczak strzelił bez problemu do pustej bramki po podaniu Robaka. Portowcy zdecydowanie zaspali w tej akcji.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze. Skończyło się to bramką strzeloną w 61. minucie. Robak zdobył głową swoją siedemnastą bramkę w sezonie i tym samym został samotnym liderem klasyfikacji strzelców.

W 88 min. Olgierd Moskalewicz strzelił bramkę kontaktową. To był dwunasty gol doświadczonego napastnika w tym sezonie. Jednak na wyrównanie nie starczyło już portowcom czasu.