MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Widowiskowe i celne strzelanie żołnierzy "Błękitnej". Pocisk Spike zniszczy cel oddalony nawet o 4 kilometry [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Drużyna "Błękitnej" brygady będzie reprezentowała 12 Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną na ogólnopolskich zawodach użyteczno-bojowych z obsługi PPK Spike
Drużyna "Błękitnej" brygady będzie reprezentowała 12 Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną na ogólnopolskich zawodach użyteczno-bojowych z obsługi PPK Spike Tomek/12BZ
W 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyły się zawody ze strzelania przeciwpancernym pociskiem kierowanym Spike-LR (LR - long range).

W zawodach najlepsza okazała się drużyna 12 Brygady Zmechanizowanej, która będzie reprezentowała 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana na ogólnopolskich zawodach użyteczno-bojowych z obsługi PPK Spike.

Finał zmagań odbędzie się w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Co to takiego PPK Spike?

SPIKE wyposażony jest w TS - kamerę termalną. Celownik termalny jest przyłączony do zespołu sterowania wyrzutni jako dodatkowy moduł, który jest wykorzystywany do strzelań w warunkach nocnych oraz słabej widoczności, a także do obserwacji i wykrywania celu w podczerwieni.

Trójnóg będący także na wyposażeniu plutonu umożliwia wygodne ustawienie zestawu do pozycji strzeleckiej w warunkach polowych. Pozwala operatorowi na obracanie zestawem w azymucie i elewacji tak, aby mógł zlokalizować cel.

Przeciwpancerny pocisk kierowany SPIKE LR, wchodzący w skład zestawu PPK SPIKE jest przeznaczony do niszczenia środków pancernych i opancerzonych oraz innych szczególnie ważnych celów (np. wozy dowodzenia). Pocisk SPIKE LR, zwany również SPIKE DUAL jest naprowadzany automatycznie i cechuje się wysokim prawdopodobieństwem trafienia oraz dużą odpornością na zakłócenia. Umożliwia on strzelanie w trzech trybach: "Wystrzel i zapomnij", "Wystrzel i steruj" oraz "Wystrzel, obserwuj i koryguj".

Zespół sterowania razem z celownikiem termowizyjnym umożliwia strzelanie pociskami SPIKE LR w nocy i w warunkach ograniczonej widoczności.Zaletą zestawu jest możliwość zwalczania celów ukrytych znajdujących się w odległości do 4000 m od wyrzutni (stanowiska ogniowego).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński