MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Weekend w Szczecinie" - zobacz najciekawsze wydarzenia kulturalne - 5.09.2019 [WIDEO]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Tradycyjna muzyka regionu w nowym wykonaniuW piątek w filharmonii w Szczecinie odbędzie się premierowy „Koncert na skrzypce tradycyjne i orkiestrę”. Założeniem projektu była zupełnie nowa kompozycja, opierająca się o materiał źródłowy w postaci nagrań terenowych dokonanych w latach 90. na terenie dzisiejszego województwa zachodniopomorskiego. Utwór w swoim założeniu  będzie opierał się na nowoczesnych technikach kompozytorskich, zestawionych z inspiracją muzyki tradycyjnej oraz z tradycyjnym skrzypcowym wykonawstwem. Partię skrzypiec wykona Kacper Malisz, skrzypek młodego pokolenia, muzyk rodzinnej Kapeli Maliszów,  natomiast całość poprowadzi Miłosz Bembinow, kompozytor.W koncercie będzie można usłyszeć również Uwerturę „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz „Suite Tańców”, którą stanowi rekompozycje tanecznych tematów Moniuszki w interpretacji Mateusza Czarnowskiego.Koncert premierowy, 6 września, filharmonia, godz. 19, bilety 10-20 zł.
Tradycyjna muzyka regionu w nowym wykonaniuW piątek w filharmonii w Szczecinie odbędzie się premierowy „Koncert na skrzypce tradycyjne i orkiestrę”. Założeniem projektu była zupełnie nowa kompozycja, opierająca się o materiał źródłowy w postaci nagrań terenowych dokonanych w latach 90. na terenie dzisiejszego województwa zachodniopomorskiego. Utwór w swoim założeniu będzie opierał się na nowoczesnych technikach kompozytorskich, zestawionych z inspiracją muzyki tradycyjnej oraz z tradycyjnym skrzypcowym wykonawstwem. Partię skrzypiec wykona Kacper Malisz, skrzypek młodego pokolenia, muzyk rodzinnej Kapeli Maliszów, natomiast całość poprowadzi Miłosz Bembinow, kompozytor.W koncercie będzie można usłyszeć również Uwerturę „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz „Suite Tańców”, którą stanowi rekompozycje tanecznych tematów Moniuszki w interpretacji Mateusza Czarnowskiego.Koncert premierowy, 6 września, filharmonia, godz. 19, bilety 10-20 zł.
Ten weekend zdecydowanie należy do filharmonii, która świętuje V urodziny w nowej siedzibie, a także zaprasza na Turniej Muzyków Prawdziwych. Działalność artystyczną rozpoczynają także teatry, za to ostatni raz będzie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

5 września 2014 roku Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie rozpoczęła działalność w nowej siedzibie. Budynek stał się ikoną Szczecina. Zobacz kronikę nowej siedziby w pigułce.

Filharmonia świętuje 5-lecie w nowej siedzibie. Zobacz jak p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński