Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W szpitalu wojskowym w Szczecinie znów nosimy maseczki. Ograniczenia odwiedzin

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
W związku z dynamicznie rosnąca liczbą zakażeń wirusowych, w tym COVID-19, komendant szpitala podjął decyzję.
W związku z dynamicznie rosnąca liczbą zakażeń wirusowych, w tym COVID-19, komendant szpitala podjął decyzję. archiwum gs24.pl
W 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie wracają maseczki. Zarządzenie wprowadzono z powodu coraz większej liczby zakażeń wirusowych.

W związku z dynamicznie rosnąca liczbą zakażeń wirusowych, w tym COVID-19, komendant szpitala podjął decyzję. Od wtorku (czyli od 28 listopada) w szpitalu przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Komendant wprowadził też ograniczenia związane z odwiedzinami: z jednym chorym może się spotkać tylko jeden członek rodziny. Obostrzenia obowiązują do końca roku 2023.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu również szpital na Pomorzanach wprowadził obostrzenia. Tymczasowo zostały ograniczone przyjęcia planowe do szpitala. W szpitalu w zależności od sytuacji epidemiologicznej odwiedziny pacjentów mogą zostać ograniczone - decyzje w tym zakresie podejmuje lekarz kierujący lub dyżurny. We wszystkich pozostałych przypadkach obowiązują dotychczas stosowane zasady odwiedzin:

1. W odwiedzinach nie powinny uczestniczyć osoby z objawami infekcji.
2. Jednoczasowo dopuszcza się odwiedziny jednej osoby bliskiej u jednego pacjenta.

Odwiedziny u pacjentów w stanie ciężkim, terminalnym oraz u dzieci ustalane są indywidualnie z lekarzem kierującym lub dyżurnym.
Zaleca się, by odwiedziny w miarę możliwości organizować po godzinie 12, tak by nie zakłócały pracy klinki czy oddziału.
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy w trybie pilnym otrzymają w szpitalu pomoc, tak jak do tej pory. Zabiegi nagłe i ratujące życie oraz leczenie pacjentów onkologicznych jest realizowane bez zmian.
Porody rodzinne odbywają się na dotychczasowych zasadach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński