AK
W Staszowie będzie prawdziwe święto młodzików do lat 14. Na starcie zobaczymy aż 213 zawodników z 51 klubów! Rywalizacja potrwa dwa dni, podczas której zawodnicy stoczą ponad 350 walk. W sobotę, po oficjalnym otwarciu, odbędą się walki eliminacyjne w grupach. W niedzielę dokończenie rywalizacji w grupach oraz walki finałowe, a następnie dekoracja medalistów.

W zawodach startuje aż 59 zapaśników z rocznika 2011 czyli dwunastolatków, którzy będą najmłodszą grupą wiekową podczas tych mistrzostw. Trójka zawodników zgłoszonych na start w tym roku rywalizowało w mistrzostwach Europy do lat 15 w węgierskim Kaposvar, które rozegrano w lipcu. Igor Kiełt (MKS Rokita Brzeg Dolny) przegrał walkę eliminacyjną oraz repasażową w kategorii do 41kg, plasując się na ostatnim 19. miejscu. W Staszowie podobnie jak przed rokiem wystartuje w kategorii do 44kg. Wówczas wywalczył brązowy medal. Złoty medal przed rokiem wywalczył Igor Kaczmarek (ZTA Zgierz), który również w lipcu walczył na węgierskich matach i po porażce w pierwszej walce w limicie wagowym do 48kg uplasował się na 14. miejscu. Tym razem o medale walczyć będzie w kategorii do 52kg. W tej kategorii wagowej jego największym rywalem będzie Maciej Sadowik (ZKS Slavia Ruda Śląska), który w Kaposvarze po przegranej walce w rundzie eliminacyjnej uplasował się na 15. miejscu tuż za plecami Kaczmarka w rywalizacji do 48kg.

Ponadto medali sprzed roku bronić będzie jeszcze ośmiu zapaśników, jednak tylko Patryk Krzyśków (LKS Ceramik Krotoszyn) powalczy w tej samej kategorii wagowej do 100kg. Przed rokiem został brązowym medalistą, a teraz jest głównym kandydatem do złotego medalu w gronie sześciu zawodników. Sponsorem głównym Mistrzostw Polski Młodzików U14 jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Do wspomnianego wcześniej Igora Kiełta w kategorii do 44kg dołączyli srebrny i brązowy medaliści sprzed roku w kategorii do 38kg - Szymon Rogowicz (ZKS Koszalin) i Franciszek Skóra (ZKS Koszalin) co sprawia, że tej kategorii wagowej będą czekały nas wielkie emocje. O drugi z rzędu medal powalczą: Kamil Grabda (MKS Czarni Połaniec, -41kg), Oleksandr Petrenko (KAVKAZ Warszawa, -41kg), Witold Pawlik (ZTA Zgierz, -48kg) oraz Michał Michniewicz (MLUKS Karlino, -57kg).