Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W przejściu podziemnym przy alei Wyzwolenia trwają prace porządkowe. Jaka będzie jego przyszłość?

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Przejście podziemne przy alei Wyzwolenia pozostaje zamknięte, a w środku trwają prace porządkowe. Obiekt w ostatnim czasie miał służyć jako skatepark, lecz został zdewastowany przez chuliganów. Jaka będzie jego przyszłość?

- Przejście jest czyszczone i porządkowane. Niestety zostało mocno zdewastowane i wymaga sporo pracy, w związku z tym jest zamknięte dla pieszych - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Prowadzone prace porządkowe sugerują, że przejście jest szykowane do ponownego zaadaptowania.

W grudniu 2019 roku otwarto tam skatepark, który miał być miejscem spotkań dla młodzieży i okazją do rozwijania ich pasji. Skatepark powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Sportowego Switch, które było jego operatorem. Na początku obiekt cieszył się dużym zainteresowaniem, ale regularne akty wandalizmu i zanieczyszczanie otoczenia odstraszało kolejnych chętnych, którzy chcieli z niego korzystać.

Co więc może sprawdzić się w tym miejscu?

Jeszcze przed otwarciem skateparku padł pomysł, żeby otworzyć tam coś na wzór centrum nowych technologii.

- Coś podobnego jak we Wrocławiu pod skrzyżowaniem ul. Świdnickiej z ul. Kazimierza Wielkiego, mogłoby powstać u nas, w naszym przejściu podziemnym. Mam na myśli centrum nowych technologii multimedialnych - proponował w 2018 roku pan Leszek, który zgłosił pomysł do redakcji „Głosu”.

Jak informuje Hanna Pieczyńska ostateczne decyzje odnośnie przyszłości przejścia zapadną już po zakończeniu prac porządkowych.

- Wstępny plan zakłada jednak przeznaczenie tego miejsca jako zaplecza dla miejskich służb - informuje rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Pewne jest, że przejście nie zostanie zlikwidowane.

- Ewentualna likwidacja musiałaby polegać na zasypaniu, jednak nie ma technicznej, ani prawnej możliwości pozostawienia obiektu bez dostępu dla obsługi m.in. do przeglądów okresowych - informuje Hanna Pieczyńska.

Murale na ulicy Taczaka w Szczecinie.W 2021 roku na szczecińskich budynkach pojawiło się kilkanaście murali. Niektóre z nich mają funkcje upamiętniającą, a inne kryją w sobie niezwykle ważny przekaz. Zobaczcie na zdjęciach, jakie murale pojawiły się w 2021 roku w Szczecinie!Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Murale powstałe w Szczecinie w 2021 roku. Zobaczcie, jak prz...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński