MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Świętuje na Alei Kwiatowej. Prezentują się wszystkie wydziały [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Uniwersytet Szczeciński świętuje na Alei Kwiatowej
Uniwersytet Szczeciński świętuje na Alei Kwiatowej Andrzej Szkocki
Na jednym wydziale można oglądać skamieliny, na innym posłuchać gry na lirze, teologowie grają na gitarach i śpiewają, a wszystko transmituj na żywo uniwersytecka Uniwizja - tak wygląda Święto Uniwersytetu Szczecińskiego, które się odbywa na Alei Kwiatowej.

Jak co roku, w maju, Uniwersytet Szczeciński zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. W tym roku na Alei Kwiatowej. W sobotnie przedpołudnie pojawiło się w tym miejscu sporo osób, które z zainteresowaniem przyglądają się ofercie uczelni.

Każdy wydział ma swoje własne stoisko, na którym można porozmawiać z pracownikami i studentami.

- Wydział Humanistyczny jako jedyny na uniwersytecie oferuje bardzo dużą liczbę kierunków, od filologii obcych - hiszpańskiej, norweskiej, italianistyki, poprzez filologię polską, dziennikarstwo i komunikację społeczną, stosunki międzynarodowe, historię, aż po archeologię, filozofię. Pełny wachlarz ciekawej oferty - mówi dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US, dziekan Wydziału Humanistycznego US. - Bardzo wiele dzieje się także poza typowym studiowaniem. Jest wiele imprez organizowanych przez studentów, przez nauczycieli akademickich. Na tej imprezie od rana widzimy duże zainteresowanie naszymi studiami. Różne osoby pytają. o kierunki, o to, jak się zakwalifikować. Największym zainteresowaniem od lat cieszy się u nas filologia angielska, także dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologia hiszpańska, filologia norweska. Mamy także nowe oferty, choćby anglojęzyczne, choćby z Instytutu Historycznego, jak Baltic Region Studies czy Borders and Boundaries Studies. Mamy także kierunek, który prowadzimy wspólnie z Uniwersytetem w Greifswaldzie, na którym kształcimy przyszłych nauczycieli polonistów i germanistów, którzy będą mieli uprawnienia zarówno do nauczania tych języków zarówno jako ojczystych, jak i obcych.

Na stoiskach uniwersyteckich można oglądać liczne pokazy mikroskopowe i naukowe, m.in. pokaz z ciekłym azotem. Są także wystawy i warsztaty. Na jednym ze stoisk – przy okazji prezentacji tradycji innych krajów – można brać udział w degustacji tradycyjnych potraw, na innym zobaczyć pokaz tradycyjnego tańca czy poznać alfabety świata.

Nie brakuje quizów, zagadek, łamigłówek, gier i koła fortuny z nagrodami.

Na najmłodszych w strefie dziecięcej czeka: malowanie twarzy, modelowanie balonów, wielkie bańki mydlane i kolorowanka uniwersytecka. Jest także wata cukrowa i lody.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński