Łukasz Konstanty
Jedno podium w rywalizacji indywidualnej i dwa w zmaganiach drużynowych, to bilans juniorskich zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w szermierce, które odbyły się w miniony weekend.

Kolejne podium Zuzanny Lenkiewicz

Jako pierwsza dobrą dyspozycję potwierdziła szablistka Zuzanna Lenkiewicz. Dziewiętnastolatka, na co dzień związana z klubem TMS Zagłębie Sosnowiec, dwa tygodnie wcześniej zajęła trzecie miejsce podczas zawodów juniorskiego Pucharu Świata w Antalyi, teraz sukces powtórzyła w Madrycie.

Nasza reprezentantka, która w światowym rankingu juniorek plasuje się na ósmej pozycji, w drodze po kolejne miejsce na podium odniosła pięć zwycięstw (w tym z koleżanką z kadry - Zuzanną Poradą), a powstrzymana została dopiero przez Amerykankę Alexandrę Lee (11-15 w półfinale).

Dwa miejsca na podium polskich drużyny

Na trzeciej pozycji w Bangkoku uplasowały się polskie florecistki startujące w składzie Natasza Kuś, Hanna Wojtas, Aleksandra Bińko i Karolina Żurawska. Biało-Czerwone w półfinale nie sprostały Włoszkom, w rywalizacji o trzecie miejsce zdołały jednak minimalnie zwyciężyć (39:38) z Tajwankami.

Jeszcze lepiej w hiszpańskim Burgos spisały się młode szpadzistki. Zespół w składzie Cecylia Cieślik, Alicja Klasik, Emilia Korkus i Oliwia Tercjak pokonał kolejno Bułgarki, Szwajcarki i Włoszki. Dopiero w finale musiał uznać wyższość Amerykanek (33:38).

Kolejne zawody juniorskiego szermierczego Pucharu Świata odbędą się w dniach 4-7 stycznia. We włoskim Udine odbędzie się rywalizacja szpadzistów i szpadzistek, a także florecistów i florecistek, z kolei w Budapeszcie zaplanowano zmagania szablistów i szablistek.