Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [17.09.2019 r.]

Agnieszka Domka-Rybka
Agnieszka Domka-Rybka
Zaktualizowano 
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu. Szymon Starnawski
Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę - 85 proc. ankietowanych. Więcej niż co trzeci z nich (36 proc.) deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki - tak mówi najnowszy raport "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania" serwisu zarobki.pracuj.pl.

- Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Zespoły kasjerów w Polsce są silnie sfeminizowane. Jak podają eksperci serwisu zarobki.pracuj.pl, 8 na 10 kasjerów to kobiety. Co ciekawe, panie dominują także wśród kierowników sklepów spożywczych (61 proc.) oraz ich zastępców (66 proc).

Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto. Dla porównania, przeciętna pensja sprzedawcy w branży motoryzacyjnej to 3100 zł netto, a kierownika sklepu spożywczego - 4600 zł netto.

DOKŁADNE ŚREDNIE ZAROBKI W WOJEWÓDZTWACH W PONIŻSZEJ GALERII >>>

Ile zarabiają kasjerki i kasjerzy w Polsce i w regionie? Sta...

Wyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach i najsilniej rozwiniętych regionach oraz duże sieci handlowe.

Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.

Wyższe wynagrodzenia oferują kasjerom np. sklepy informatyczne, motoryzacyjne czy RTV-AGD.

Płaca minimalna wzrośnie od 2019 roku.

Zdecydowanie najpopularniejsze są bony towarowe (38 proc.). Według wypowiedzi pracowników, firmy nieco rzadziej decydują się na świadczenia socjalne (28 proc.), ubezpieczenia na życie (25 proc.), prywatną opiekę medyczną (18 proc.).

WYPŁATA PLUS. JAKIE DODATKI DO PENSJI OFERUJĄ SIECI HANDLOWE? [BIEDRONKA, LIDL, IKEA, CARREFOUR, KAUFLAND]

Jakie są oczekiwania kasjerów? Kasjerzy to jedna z najbardziej charakterystycznych grup pracowników fizycznych. Jak wykazał raport Pracuj.pl, oczekują oni stabilnych i jasnych zasad zatrudnienia. Chcą wygodnej i szybkiej rekrutacji, uczciwych relacji z szefami oraz zdrowego środowiska pracy.

Jak pokazał raport Pracuj.pl "Na tropie dobrej pracy", pracownicy fizyczni zwracają przede wszystkim uwagę na wysokość wynagrodzenia. Tylko 35 proc. badanych chciałoby zmienić stanowisko na wyższe, ale już 77 proc. zmieniłoby pracę, jeśli w nowym miejscu otrzymaliby wyższe wynagrodzenie.

O tym, jakie są możliwości rozwoju w pracy kasjera wypowiedziała się dla Pracuj.pl Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska.

Bez nich nie moglibyśmy żyć, a zarabiają tak mało! Lista naj...

Co powiedziała? - W zależności od przedsiębiorstwa i branży może to różnie wyglądać. Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu. Taka pozycja też wiąże się z różnymi możliwościami – można na przykład zmienić specjalizację, zostać dyrektorem w dziale zakupów itd. Dużo zależy od tego, jak wygląda struktura firmy lub aktualne potrzeby biznesowe. Praca na stanowiskach związanych ze sprzedażą pozwala uzyskać kompetencje, które można wykorzystać też w innych obszarach, m.in. w marketingu. Taka osoba może przejść np. do działu personalnego albo zostać trenerem wewnętrznym i prowadzić szkolenia - mówi Kinga Jagiełło-Kulesza.

Źródło: Pracuj.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [17.09.2019 r.] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,561

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ż
Żonazenka

A ja pracuje na kasie w biedronce i mam 5000 tys na rękę haha ludzie ogarnijcie się z tymi bajkami...

G
Gość

To nie są wielkie pieniądze jak za tą pracę

G
Gość
10 września, 23:30, J gość:

Praca w biedronce jest bardziej godna niż jakakolwiek praca z którymi miałam styczność dotychczas. PŁACĄ ŁADNE PIENIĄDZE moja pensja prawie dobila do trzech tysięcy, za zwykły etat kasjer sprzedawca. Szanują człowieka za jego wykonana pracę, nie jest traktowany człowiek jak złodziej. Wszyscy się szanują. Owszem są dni że bywa ciężko, jest dużo pracy, przyjeżdża duża dostawa czy po prostu człowiek jest zmęczony. Ale z ręką na sercu powiem szczerze że pracując w biedronce jestem bardzo zadowolona. Biorą pod uwagę że mogą się wydarzyć sytuację losowe na które nie mamy wpływu i nie zwalniają ludzi z dnia na dzień :) ile osób które się wypowiedzią na temat pracy w biedronce pracowało w firmie????

11 września, 16:01, Gość:

Widzę że pracujesz w regionie o wyższych stawkach. Nie ma takiej opcji by dostać prawie 3 tysiące nawet z premią i mobilnością. Na rękę jest niecałe 2300.

12 września, 07:57, Hanka:

Ja też mam w biedronce 3300pln na rękę, na stanowisku kasjer

12 września, 18:23, Gość:

A W KTÓREJ BIEDRONCE PŁACĄ 3000 tysiące netto bo ja pracuje 4 lata i zarabiam 2200

13 września, 21:53, Gość:

2200 zł to ja mam w budżetówce po 38 latach pracy

14 września, 11:17, Gość:

Współczuję

14 września, 21:12, parobek rzadowy:

no i co z tego współczucia, ja tym rodziny i siebie nie nakarmię. Brawo rządzący, oto jak nasz traktujecie

15 września, 18:55, Lutek:

Prawda! Podle traktuje nasz podły rząd pracowników administracji publicznej . W urzędzie miasta po 36 latach pracy 2300 na rękę!!!! To SKANDAL!!! Wrocław

15 września, 23:27, re:

i masz 13. plus wczasy pod grusza. nie narzekaj

13 plus i wczasy pod gruszą to jest ok.2,5 tys. na 12 miesięcy to pieniądze od cholery. A w innych zakładach dają za to kawę, dla dzieci paczki itp. a w budżetówce jak dadzą dla dzieci czy tp. to mniej na wczasy pod grusza bo to jest jedna kwota na cały rok i to z tych pieniędzy.

G
Gość
15 września, 20:47, Gość:

Kaufland, Auchan, Aldi, Plus mają toalety dla klientów ale nie Biedronka. Toalety to temat wstydliwy w Polsce i Portugali (cyganerland). W kraju cyganow, oszustów wolno srać na trawnikach.

16 września, 14:47, Awa:

Kaufland, Auchan i inne praktycznie wszystkie są w centrach handlowych. Dlatego jest tam wc. Aldi? Ani w polskich, ani w niemieckich, jeśli są w niezależnych, samodzielnych budynkach i nie ma na ich terenie innych usług (gastronomia) nie mają toalet.

Delikatesy Centrum, Dino, Wafelek, Lewiatan w żadnym tym sklepie nie wcześniej dla klientów, jest tylko dla personelu.

A
Awa
8 czerwca, 10:39, kasjerka:

witam pracuje w biedronce po 12 godzin musze sprzatac wykladac towar przyjmowac towar i kasa ,dostalam w mc maj 1760 zł gdzie ta srednia nie wspomne ze przerobilam 210 godzin ,tyrka od rana do wieczora

To rusz dupę i to zgłoś. Bo ani to nie pasuje na wymaganą minimalną stawkę godzinową, ani godziny nie mieszczą się w dopuszczalnych miesięcznie wymiarach. Ale tego nie zrobiłaś - i nie zrobisz. Potrafisz tylko anonimowo narzekać. Ale podpisać zgłoszenie w PIP swoim nazwiskiem? Poświęcić swój czas i pójść tam? Nieeee... Nie wymagajcie więc szacunku wobec siebie od innych, skoro sami siebie nie szanujecie...

A
Awa
27 sierpnia, 9:43, Gość:

Praca w Biedronce to nie tyle praca fizyczna co praca psychiczna. Nie raz ma się ochotę przyłożyć klienteli w twarz a zamiast tego masz się do nich uśmiechać. Trzeba mieć podejście do ludzi i cierpliwość.

Do tych co mówią że ta praca to wstyd i żenada to niech się zastanowiom. Każda praca uszlachetnia i jest potrzebna. A zarobki nie są złe. Ma się wiele benefitów jak wyprawka do szkoły dla dziecka bądź kolonie i zniżki. Praca w bieronce nie wypada źle na tle innych zawodów. Nie ma porównania do pracy pielęgniarki gdzie za nic taplasz się w gównie.

27 sierpnia, 17:39, Gość:

Warto aby Pani przypomniała sobie zasady ortografii. Przyda się Pani podczas awansu w Stonce.

4 września, 00:03, Gość:

aleś ty jesteś mondry ŁaŁ. nie ma to jak zwracać uwagę na nic nie znaczące, malutkie błędy ortograficzne żeby tylko kogoś poniżyć. prawdziwy polak patriota

5 września, 17:42, Gość:

Te chlewki zwane marketami to szambo.Tylko człowiek wchodzi to smród czuć i brud widać!Woda leje się z okolic lodówek.Przeceny na 1-2 dni przed końcem ważności produktu.Nie robią tego dla przyjemności.Tylko larwy i france pracują jako baby w markecikach.Dlatego niejednokrotnie opieprz ode mnie dostają w każdym z nich.Nawet ochrona czepia się to mówię co o nim myślę i wiem.Pewnego czasu gdy kasjerka oszukała mnie Biedronce na 4 zł i zwróciłem uwagę tejże niby kierwniczce awantura i wyzwiska do mnie i nakaz przychodzenia do sklepu od niej.Ta larwa może zrobić mężusiowi by jej wsadzał.Ochroniarz jedna firma w każdej z nich ale chamy.Była awantura na Słowackiego i zaczął szarpać mnie,a kasę dzięki mnie jako klientowi miał.Już tam nie uczęszczam,zmieniłem miasta kawałek na inny.W tym chlewie nigdy bym nie chciał pracować!!!Sprawa na niego już po pewnym czasie trafiła do firmy ustnie teraz pisemnie będzie i sąd o odszkodowanie!!!

To po co robisz tam zakupy? W chlewie? Bo zwykła świnia jesteś... Nie, nie obrażę świń przez przyrównanie do nich takiego chamskiego ścierwa jak ty. A prawdą jest, iż im ktoś większy pantoflarz, robiący żonie za wycieraczkę i teściowej za szmatę, tym więcej jadu wypluwa w necie. Bo tu cię nie namierzą...

A
Awa
9 września, 7:25, Paweł:

Ależ jadu leje się w komentarzach. W jedną i w drugą stronę. Jestem 13 lat poza Polską i z perspektywy widzę dlaczego tak jest w Polsce. Jeden nie szanuje drugiego. Czy to klient sprzedawcy czy sprzedawca klienta. Mówcie co chcecie ale za granicą jak wchodzę do sklepu to dla sprzedawcy jestem szanowanym i mile widzianym gościem a kiedy otrzymujesz taką obsługę to odwzajemniasz uśmiech. Wszystko odbywa się miło i sympatycznie. Dlaczego nie szanujecie jeden drugiego? Co za różnica jakie wykształcenie? Można być miłym i uprzejmym bez względu na to.

10 września, 8:44, Gość:

Siedz tam za granicą i nie marudź nam tutaj.

I to właśnie jest takie polskie. Ktoś grzecznie pisze o swoch wrażeniach, prosi o wzajemny szacunek, a odpisze mu ktoś, kto jest typowym przykładem Polaczka. Ja się podpisuję pod wypowiedzią Pawła - zawsze, jak jestem poza granicami Polski, zazdroszczę im tej powszechnej uprzejmości. Bez takich, jak ty...

A
Awa
15 września, 20:47, Gość:

Kaufland, Auchan, Aldi, Plus mają toalety dla klientów ale nie Biedronka. Toalety to temat wstydliwy w Polsce i Portugali (cyganerland). W kraju cyganow, oszustów wolno srać na trawnikach.

Kaufland, Auchan i inne praktycznie wszystkie są w centrach handlowych. Dlatego jest tam wc. Aldi? Ani w polskich, ani w niemieckich, jeśli są w niezależnych, samodzielnych budynkach i nie ma na ich terenie innych usług (gastronomia) nie mają toalet.

A
Awa
15 września, 20:40, Ryszard:

Ale pierdolenie, rób karierę od pieluch (bo na kasie nie wyjdziesz do WC). Widział ktoś WC w sklepie Biedronka dla klientów? Nie ma!

A czemu? W kiosku ruchu też będziesz wc szukał? To nie knajpa...

A
Awa
15 września, 19:46, Anonimowa:

Ja tez pracuje w biedronce jako sprzedawca kasjer moje zarobki nie przekraczaja nawet 2100 a klienci traktuja nas jak szmary o 20 groszy potrafia wyzwac ponizyc a na rzucac do bicia. I to sa godne warunki pracy? Żadna płaca nie jest warta tego jak jestesmy traktowani

16 września, 11:29, Jac:

Bo może jesteś nieudacznikiem który nawet dobrze reszty nie potrafi wydać a do tego jeszcze opieszale Wykonujesz swoje obowiązki więc co się dziwisz ja Jeszcze się nie spotkałem z sytuacją aby bez podstawy ktoś się zaczął z kasjerem w sklepie sprzeczac o resztę swoich pieniędzy.....

To mało widziałeś. Kto na co dzień robi u ciebie zakupy - mama czy żona?

J
Jac
15 września, 19:46, Anonimowa:

Ja tez pracuje w biedronce jako sprzedawca kasjer moje zarobki nie przekraczaja nawet 2100 a klienci traktuja nas jak szmary o 20 groszy potrafia wyzwac ponizyc a na rzucac do bicia. I to sa godne warunki pracy? Żadna płaca nie jest warta tego jak jestesmy traktowani

Bo może jesteś nieudacznikiem który nawet dobrze reszty nie potrafi wydać a do tego jeszcze opieszale Wykonujesz swoje obowiązki więc co się dziwisz ja Jeszcze się nie spotkałem z sytuacją aby bez podstawy ktoś się zaczął z kasjerem w sklepie sprzeczac o resztę swoich pieniędzy.....

r
re
10 września, 23:30, J gość:

Praca w biedronce jest bardziej godna niż jakakolwiek praca z którymi miałam styczność dotychczas. PŁACĄ ŁADNE PIENIĄDZE moja pensja prawie dobila do trzech tysięcy, za zwykły etat kasjer sprzedawca. Szanują człowieka za jego wykonana pracę, nie jest traktowany człowiek jak złodziej. Wszyscy się szanują. Owszem są dni że bywa ciężko, jest dużo pracy, przyjeżdża duża dostawa czy po prostu człowiek jest zmęczony. Ale z ręką na sercu powiem szczerze że pracując w biedronce jestem bardzo zadowolona. Biorą pod uwagę że mogą się wydarzyć sytuację losowe na które nie mamy wpływu i nie zwalniają ludzi z dnia na dzień :) ile osób które się wypowiedzią na temat pracy w biedronce pracowało w firmie????

11 września, 16:01, Gość:

Widzę że pracujesz w regionie o wyższych stawkach. Nie ma takiej opcji by dostać prawie 3 tysiące nawet z premią i mobilnością. Na rękę jest niecałe 2300.

12 września, 07:57, Hanka:

Ja też mam w biedronce 3300pln na rękę, na stanowisku kasjer

12 września, 18:23, Gość:

A W KTÓREJ BIEDRONCE PŁACĄ 3000 tysiące netto bo ja pracuje 4 lata i zarabiam 2200

13 września, 21:53, Gość:

2200 zł to ja mam w budżetówce po 38 latach pracy

14 września, 11:17, Gość:

Współczuję

14 września, 21:12, parobek rzadowy:

no i co z tego współczucia, ja tym rodziny i siebie nie nakarmię. Brawo rządzący, oto jak nasz traktujecie

15 września, 18:55, Lutek:

Prawda! Podle traktuje nasz podły rząd pracowników administracji publicznej . W urzędzie miasta po 36 latach pracy 2300 na rękę!!!! To SKANDAL!!! Wrocław

i masz 13. plus wczasy pod grusza. nie narzekaj

G
Gość
15 września, 21:27, Gość:

Jak pozwolimy, żeby w Polsce rządził PO-PiS, to niedługo będziemy zarabiać miliony i miliony będziemy płacić za bochenek chleba...

WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA "KONFLIKT" MIĘDZY PO i PiS...

https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

PiS SIĘGA PO PIENIĄDZE DO SPÓŁEK SKARU PAŃSTWA. Trwa proces niszczenia polskiego przemysu, zapoczątkowany przez PO

https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/negatywna-atmosfera-woko-wegla-powoduje.html

Co masz do PO czep się pisu nie po

G
Gość

Jak pozwolimy, żeby w Polsce rządził PO-PiS, to niedługo będziemy zarabiać miliony i miliony będziemy płacić za bochenek chleba...

WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA "KONFLIKT" MIĘDZY PO i PiS...

https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

PiS SIĘGA PO PIENIĄDZE DO SPÓŁEK SKARU PAŃSTWA. Trwa proces niszczenia polskiego przemysu, zapoczątkowany przez PO

https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/negatywna-atmosfera-woko-wegla-powoduje.html

G
Gość
15 września, 19:46, Anonimowa:

Ja tez pracuje w biedronce jako sprzedawca kasjer moje zarobki nie przekraczaja nawet 2100 a klienci traktuja nas jak szmary o 20 groszy potrafia wyzwac ponizyc a na rzucac do bicia. I to sa godne warunki pracy? Żadna płaca nie jest warta tego jak jestesmy traktowani

15 września, 21:12, Pozdrawiam:

Wyzysk trzeba rzadziej odwiedzać, współczuję

a ja odwiedzam codziennie, bo mnie pieprzeni rządzący po 40 latach pracy dają 1600 zł emerytury, i co m am za swoja wieloletnią pracę zdychać z głodu. Także w biedronce zapieprzajcie tak jak ja do śmierci i za kromkę chleba, bo nieroby musza dostawać za brak chęci plusy od pieprzonych pisowców

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3