Turniej Pekao Szczecin Open. Przegrało dwóch Polaków

dc
Żadnemu z dwóch grających dziś Polaków nie udało się wygrać meczu w pierwszej rundzie gry pojedynczej turnieju Pekao Szczecin Open, rozgrywanego na kortach przy al. Wojska Polskiego.
Pekao Open - Dzien 1

Pekao Open - Dzień 1

Jako pierwszy zaprezentował się szczecinianin Rafał Gozdur. W pierwszym secie meczu z rozstawionym z nr. 7 Portugalczykiem Frederico Gilem łatwo przegrał 2:6, ale w drugim prowadził 5:3. Niestety, przegrał cztery kolejne gemy i cały mecz. - Jestem wkurzony, że nie doprowadziłem do trzeciego seta - wyznał zaraz po meczu.

Jako drugi walczył Grzegorz Panfil. W pojedynku z Francuzem Guillaume Rufinem wygrał pierwszego seta 6:4, w drugim prowadził 2:0 i... stanął. Ostatecznie przegrał 6:4, 5:7, 3:6.

We wtorek wydarzeniem będzie starcie najlepszego polskiego tenisisty Łukasza Kubota z rozstawionym z nr. 2, ubiegłorocznym triumfatorem turnieju, Francuzem Florentem Serrą. Mecz rozpocznie się około godziny 17.30. Gry rozpoczną się o godzinie 12. W meczu dnia, około godziny 19.30, Marcin Gawron zmierzy się z Czechem Jirim Vankiem.

A o godzinie 21 rozpocznie się na kortach koncert. Będą Nowe Brzemienia, czyli Oszibarack.