Trzecie zwycięstwo Spójni Stargard

Marcin Dymała rzucił 8 punktów i miał 9 zbiórek.
Marcin Dymała rzucił 8 punktów i miał 9 zbiórek. Tadeusz Surma
W trzeciej kolejce spotkań I ligi koszykarzy zespół ze Stargardu pokonał AZS AGH Kraków 76:63.

Spójnia Stargard nie zwalnia tempa. Po dwóch zwycięstwach w pierwszych dwóch spotkaniach sezonu także i w trzecim występie byli góra. W dzisiejszym meczu w Stargardzie rywalizowała z AZS AGH Kraków. Rywale przed tym spotkaniem mieli jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Stargardzki zespół wyszedł na początku dzisiejszego spotkania na kilkupunktowe prowadzenie i je utrzymywał. Po pierwszej kwarcie prowadził różnicą czterech punktów, a po drugiej dziesięciu. To jednak nie był koniec emocji. W trzeciej kwarcie goście zaczęli odrabiać straty i w pewnym momencie przegrywali już tylko czterema punktami. Spójnia na więcej już nie pozwoliła i jeszcze w tej części osiągnęła czternastopunktową przewagę. W czwartej kwarcie kontrolowała sytuację i pewnie zwyciężyła 76:63.

W dzisiejszym meczu Spójnia zanotowała dziewięć trzypunktowych trafień, przy siedmiu rywali. Stargardzianie wygrali także rywalizację o zbiórki. Mieli ich 44, a goście 39. Najlepszym strzelcem Spójni był Karol Pytyś, który rzucił 13 punktów, miał także 9 zbiórek.
Spójnia pozostaje niepokonanym zespołem w I lidze koszykarzy. W kolejnym spotkaniu zagra 16 października na wyjeździe z Basketem Poznań.

Spójnia Stargard - AZS AGH Kraków 76:63 (20:16, 17:11, 18:14, 21:22) Spójnia: Pytyś 13, Raczyński 12 (trzy razy za 3 pkt), Śpica 12 (3), Janiak 11 (1), Raczyński 11 (1), Fraś 9, Dymała 8 (1), Pryć, Stefanowicz.