MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa remont szkoły muzycznej w Szczecinie

Małgorzata Klimczak [email protected]
Bez nowej elewacji szkoła nie stanie się wizytówką miasta.
Bez nowej elewacji szkoła nie stanie się wizytówką miasta. Sebastian Wołosz
Rozpoczął się III etap remontu Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia przy ul. Staromłyńskiej. Nadal jednak brakuje pieniędzy na naprawę elewacji.

W szkole trwają roboty w kilku częściach budynku. Wymieniane są wszystkie okna. Te nowe będą antywłamaniowe, żeby nie trzeba było montować krat i zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Trwa remont dachu. To był poważny problem, bo dach regularnie przeciekał. Na II piętrze częściowo rozebrane zostały niektóre klasy.

- Tam będzie nowa sala do rytmiki i nowa sala organowa - mówi Piotr Piechocki, dyrektor szkoły. Po zdjęciu sufitów okazało się, że w tym klasach jest dodatkowa przestrzeń pod sufitem, co dało nam możliwość wykorzystania tych klas do celów koncertowych.

Na wszystkich piętrach zostaną oddane nowe toalety, dokończony zostanie remont piwnic, w których powstaną sale perkusyjne, będzie też szatnia i sala fitness. W tym etapie zostaną też przeniesione w inne miejsce gabinety dyrektorskie i sekretariat.

Część pomieszczeń będzie gotowych już po wakacjach, a cały remont zakończy się w grudniu tego roku. Szkoła dostała na ten cel 4,2 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu szkoła podlega, a 700 tys. zł z Centrum Edukacji Artystycznej. W przyszłym roku szkoła ma obiecane kolejne 5,5 mln zł, a na rok 2015 - ponad 3 mln zł. W ten sposób zakończy się kapitalny remont wewnątrz budynku.

Problemem pozostaje elewacja, która się sypie.

- Nie udało nam się pozyskać pieniędzy z miasta na elewację, ale cały czas będę o to zabiegał - mówi Piotr Piechocki. - Ten budynek stanowi wizytówkę naszego miasta, więc liczę na to, że nasze władze w niego zainwestują.

Jest to o tyle ważne, że szkoła odnosi sukcesy, a ministerstwo powierzyło jej prowadzenie w dwóch najbliższych latach pilotażowego programu zmian w kształceniu artystycznym. Jest jedną z 8 szkół w Polsce, które zostały w ten sposób wyróżnione.

- Uważamy to za nasz duży sukces, tym bardziej zależy nam na tym, żeby szkoła działała w dobrych warunkach - mówi Piotr Piechocki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński