Trenerzy po meczu Pogoń - Cracovia. Probierz: Jedna akcja rozstrzygnęła mecz

Polska Press
Pogoń Szczecin, po słabym meczu w swoim wykonaniu, wyszła zwycięsko ze starcia z Cracovią (1:0). - W niektórych fazach nie wyglądało to najlepiej - powiedział trener Portowców, Kosta Runjaić. - Jedna akcja przesądziła o wyniku - dodał trener

Michał Probierz, trener Cracovii: Akurat wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. W początkowej fazie staraliśmy się utrzymać przy piłce. Mieliśmy dobre momenty i powinniśmy to utrzymać. Mieliśmy 2-3 sytuacje, które powinniśmy lepiej wykończyć. Po pierwszej połowie byliśmy zespołem lepszym. W drugiej połowie wydawało się, że kontrolujemy sytuację, ale jedna akcja rozstrzygnęła mecz. Wiedzieliśmy, jak Pogoń zdobywa bramki. Mieliśmy swoje sytuacje, ale byliśmy za nerwowi. Zabrakło niuansów. Takiej passy jeszcze nie miałem. Trzeba dać zawodnikom więcej motywacji. Dwa ważne spotkania przed nami. Do końca walczyliśmy o punkt. Już za trzy dni mecz w Gdańsku i mam nadzieję, że zagramy dobre spotkanie.

Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: Wiedzieliśmy, jaki to będzie mecz, że będzie trudno, ale ważne było wygrać. Na pewno byliśmy skoncentrowani i zmobilizowani. Poza tym trzeba grać w piłkę. W niektórych fazach nie wyglądało to najlepiej. W tym momencie nie jest to najważniejsze, bo zdobyliśmy ważne punkty. Mieliśmy szczęście i udało się wygrać ważne spotkanie. Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji i dlatego tak nam zależało, by wygrać. Mimo złej passy Cracovia to wciąż dobry zespół. Tym większy mam szacunek dla zespołu, bo w trudnej sytuacji potrafili dowieść zwycięstwo do końca. Mam trochę czasu na regenerację i we wtorek gramy w Poznaniu.