Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tomograf OCT, lampy szczelinowe, tonometry. Nowy sprzęt w WOMP Szczecin

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Przychodnie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wzbogaciły się także m.in. o dziewięć nowych lodówek medycznych do gabinetów zabiegowych.
Przychodnie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wzbogaciły się także m.in. o dziewięć nowych lodówek medycznych do gabinetów zabiegowych. WOMP Szczecin
Tomograf OCT, lampy szczelinowe, tonometry, kardiografy, aparaty EKG, fotele laryngologiczne i fotele do podawania zastrzyków..., to jedynie część sprzętu, który właśnie trafił do pięciu przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie i Stargardzie dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Diagnostykę chorób oczu znacznie poprawi zakup tomografu OCT (Optyczna Koherentna Tomografia). Badanie OCT jest niezbędne w diagnostyce chorób siatkówki, szczególnie ważne w diagnostyce zmian chorobowych w obrębie części dna oka, tzw. plamki. Polega na wykonywaniu skanów danego obszaru oka za pomocą wiązki optycznej. Dzięki badaniu można dokładnie ocenić poszczególne części siatkówki oraz nerw wzrokowy pod kątem zmian chorobowych, często niewidocznych przy standardowym badaniu okulistycznym.

OCT jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym. Trwa kilka minut i możliwe jest jego wielokrotne powtarzanie w czasie. Co istotne, tomograf jest na wyposażaniu każdej z trzech poradni okulistycznych należących do WOMP-ZCLiP: przy ul. Bolesława Śmiałego i ul. Kopernika w Szczecinie oraz przy al. Żołnierza w Stargardzie. Ponadto poradnie okulistyczne posiadają 3 nowe lampy szczelinowe wyposażone w mikroskop binokularny. Są to podstawowe narzędzia pracy lekarzy okulistów, które umożliwiają badanie i ocenę budowy struktur oka. Gabinet okulistyczny został zaopatrzony także w tonometr, który umożliwia szybki i precyzyjny pomiar ciśnienia śródgałkowego.

Przychodnie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wzbogaciły się także m.in. o dziewięć nowych lodówek medycznych do gabinetów zabiegowych. Są one potrzebne do prawidłowego przechowywania szczepionek.

- Oprócz iniekcji w ramach kalendarza szczepień, nasz ośrodek szczepi także w zakresie Medycyny Podróży, szczepień sezonowych (np. na grypę) oraz na HPV (bezpłatne dla dziewcząt i chłopców w wieku 12-13 lat) - mówi Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa
WOMP - ZCLiP.

Komfort pacjentów z pewnością poprawi także dziesięć nowych foteli do podawania zastrzyków. Kupione też zostały:

  • trzy fotele laryngologiczne na potrzebny Poradni Laryngologicznej
  • dwa spirometry do oceny pracy układu oddechowego
  • dwa kardiografy do Poradni Ginekologicznej
  • defibrylator
  • siedem aparatów EKG do wszystkich przychodni WOMP w Szczecinie i Stargardzie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński