MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Testowali nowy pas autobusowo-tramwajowy na placu Zwycięstwa w Szczecinie

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
W godzinach nocnych odbył się przejazd techniczny autobusu po nowym pasie autobusowo-tramwajowym na Placu Zwycięstwa
W godzinach nocnych odbył się przejazd techniczny autobusu po nowym pasie autobusowo-tramwajowym na Placu Zwycięstwa Szczecińskie Inwestycje Miejskie
W ramach przejazdu sprawdzone zostały warunki, w jakich odbywa się wjazd pojazdu na PAT, czy autobus poprawnie zatrzymuje się przy przystanku oraz, czy może opuścić Plac Zwycięstwa bez przeszkód. Próba odbyła się bez problemów.

Nowy pas autobusowo-tramwajowy na Placu Zwycięstwa to element mający usprawnić przesiadkę z jednego środka komunikacji publicznej do drugiego.

- W najbliższym możliwym czasie nie będzie przeciwwskazań do tego, aby autobus mógł przejeżdżać nowym odcinkiem torowiska tramwajowego - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. - Jednocześnie w ostatnim czasie przy skrzyżowaniu ulicy Kopernika, Alei Wojska Polskiego oraz Placu Zwycięstwa uruchomiona w trybie testowym została sygnalizacja świetlna. Dostarczone zostały konstrukcje wsporcze, na które Wykonawca czekał z powodu czasowego wstrzymania ich produkcji. Normalny ruch na skrzyżowaniu będzie można przywrócić po wykonaniu oznakowania poziomego, co jest jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

Planowany termin zakończenia inwestycji na Placu Zwycięstwa jak i na Alei Wojska Polskiego przewidziany jest na koniec kwietnia przyszłego roku.

Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński