MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Lalek Pleciuga został artystycznie pomazany przez Lumpa [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Z okazji 70-lecia Teatru Lalek „Pleciuga”, dzięki wsparciu Przyjaciela Pleciugi, EcoGeneratora – w ramach wspólnego projektu: „Energia z serca”, powstaje mural stanowiący pomost między tradycją a nowoczesnością, przeszłością i przyszłością
Z okazji 70-lecia Teatru Lalek „Pleciuga”, dzięki wsparciu Przyjaciela Pleciugi, EcoGeneratora – w ramach wspólnego projektu: „Energia z serca”, powstaje mural stanowiący pomost między tradycją a nowoczesnością, przeszłością i przyszłością Żaneta Juszkiewicz
Front statecznego, monumentalnego budynku teatru został pokryty bardzo swobodnymi, niemalże frywolnymi liniami. Szkic nie trzyma się konturów, burzy zasady perspektywy.

Któż odważył się to zrobić? Nie kto inny jak słynny szczeciński artysta streetartowy – Fruit of the Lump. Jeszcze jakiś czas temu wraz z ekipą pasjonatów malował boczne ściany „starej” Pleciugi. Wielu szczecinian kojarzy zapewne również lalkarza przecinającego sznurki na znak końca pewnego etapu – przeniesienia teatru do nowej siedziby. W Szczecinie wszystkie drogi prowadzą do Pleciugi i droga Fruit of the Lump również musiała tutaj skręcić. Najpierw powstała słynna ściana Hall of Fame upamiętniająca przeszłość teatru, a teraz idzie nowe.

Z okazji 70-lecia Teatru Lalek „Pleciuga”, dzięki wsparciu Przyjaciela Pleciugi, EcoGeneratora – w ramach wspólnego projektu: „Energia z serca”, powstaje mural stanowiący pomost między tradycją a nowoczesnością, przeszłością i przyszłością. Chce, by nasz głos wybrzmiał bardzo wyraźnie – stąd na muralu „słynna” rączka – symboliczne: „Tu rządzą lalki!”.

- To taki oldschool na newschool. Jeśli dobrze się przyjrzycie, zobaczycie połączenie dwóch pleciugowych laleczek – stare i nowe w harmonijnym połączeniu. Kolorystyka będzie stonowana, wtapiająca się w przestrzeń, czerpiąca z natury i architektury miasta – opowiada Piotr Pauk, czyli Fruit the Lump.

Tworzenie muralu na budynku Pleciugi to spore wyzwanie. Ściana jest trudna, z elewacji wychodzi daszek, a na nim znajdują się oświetlone litery, więc trzeba się nieźle nagimnastykować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy oceniają rząd: mieszane opinie po roku

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński