Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tanie ryzyko

Andrzej Kraśnicki jr, 30 marca 2005 r.
- Korzystam z usług jednego z pośredników, bo na poczcie jest zawsze duża kolejka, a opłaty droższe - mówi Stefan Gdowski ze Szczecina. - Oszczędzam na prowizjach jak mogę. Za prąd płacę w kasie zakładu energetycznego. W sumie udaje mi się zaoszczędzić miesięcznie ponad 3 złote. A to dla mnie tyle, co chleb na trzy dni.
- Korzystam z usług jednego z pośredników, bo na poczcie jest zawsze duża kolejka, a opłaty droższe - mówi Stefan Gdowski ze Szczecina. - Oszczędzam na prowizjach jak mogę. Za prąd płacę w kasie zakładu energetycznego. W sumie udaje mi się zaoszczędzić miesięcznie ponad 3 złote. A to dla mnie tyle, co chleb na trzy dni. Andrzej Szkocki
Uważaj gdzie opłacasz swoje rachunki!

Nie chcesz dwa razy płacić tych samych rachunków, uważaj na punkty pośredniczące w przekazywaniu pieniędzy. Z informacji "Głosu" wynika, że niektóre mają powiązania z firmami działającymi w oszukańczym systemie argentyńskim.

Pośrednicy w opłacaniu rachunków kuszą niskimi prowizjami - dwa, trzy razy mniejszymi niż na poczcie, czy w banku. Nikt jednak nie gwarantuje, że rachunki zostaną faktycznie opłacone i uregulowane na czas.

- Opłaciłem w kasie pośrednika czynsz, a potem okazało się, że pieniądze wpłynęły na konto spółdzielni dopiero po miesiącu - mówi Włodzimierz Nowak, jeden z poszkodowanych. - Zaoszczędziłem dwa złote na prowizji, ale w efekcie muszę zapłacić spółdzielni 4 złote karnych odsetek.

Pośredników jest coraz więcej, bo nie trzeba starać się o zezwolenie, czy koncesję. Wystarczy zarejestrować firmę. O klientów też nie trzeba się martwić. Większość opłacających rachunki stara się oszczędzić na prowizjach. Te w bankach są spore - od 3 do nawet 5 złotych. Na poczcie prowizja jest mniejsza, ale i tam trzeba zapłacić 2,50 zł za przelew. Tymczasem firmy-pośrednicy oferują przelanie pieniędzy za 1-1,50 zł.

- W moim przypadku korzystanie z tanich usług, to wydatek 35 złotych rocznie, a nie 120 - wylicza Stefan Malec, jeden z naszych Czytelników.

Problem w tym, że uczciwość części pośredników jest wątpliwa.

"Więcej w papierowym wydaniu "Głosu"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński