Takich korków Warszewo jeszcze nie widziało! Do kiedy potrwają utrudnienia?

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Udostępnij:
Rekordziści stali w korku już na końcu ulicy Duńskiej, czyli około kilometra od wprowadzonych utrudnień. Wykonawca o tydzień wcześniej wszedł na plac budowy i kompletnie zaskoczył kierowców. Utrudnienia potrwają bardzo długo.

Ulica Podbórzańska na Warszewie jest jedną z kluczowych na dzielnicy. Prowadzi do osiedli, na których mieszka kilka tysięcy osób. W tygodniu fragment jednego pasa ruchu wyłączono z powodu prac zleconych przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Wprowadzono wahadłową sygnalizację świetlną. I zaczął się koszmar dla kierowców.

W pierwszych dniach korki sięgały końca ulicy Duńskiej, czyli kilometra od wprowadzonych utrudnień.

- Wracając z pracy stałam w korku już na ulicy Duńskiej a mieszkam na Podbórzu. Nie wiedziałem co się stało, bo nikt nas wcześniej o tym nie informował - opowiada pani Agnieszka, mieszkanka ulicy Alpejskiej.

W kolejnych dniach było już nieco lepiej, bo część kierowców wybrała objazd przez Osowo i ulice Miodową, przez co droga do domu luz z domu wydłużyła im się o kilka kilometrów.

Przebudowa al. Jana Pawła II w Szczecinie. Jak idą prace?

Sprawdziliśmy w SEC skąd takie zamieszanie. Okazuje się, że rozpoczęcie prac planowano na 1 października. SEC wysłał nawet odpowiednie komunikaty do mediów, by powiadomić mieszkańców. Ale zanim dziennikarze zdążyli je opublikować, wykonawca rozpoczął prace, bo wszedł na plac budowy przed terminem.

- Wykonawca wszedł na plac budowy wcześniej, a ja niestety tej informacji jeszcze nie posiadałam. - mówi Danuta Misztal, rzecznik SEC.

SEC zapewnia, że podczas dużego natężenia będzie ręczne sterowanie ruchem.

- Będzie również przekierowanie ruchu pieszego na drugą stronę ulicy na wykonany tymczasowy chodnik,
zastosowane zostaną również kładki dla pieszych nad wykopami. Dla zapewnienia ciągłości ruchu w ul. Poznańskiej zostaną ustawione kładki dla pieszych nad wykopami. Za powstałe utrudnienia przepraszamy - dodaje Danuta Misztal.

Utrudnienia potrwają do listopada. Są związane z włączeniem do systemu ciepłowniczego nowego odcinka sieci, budowanego
w ramach projektu Unia 3. Chodzi o modernizację i rozbudowę systemu ciepłowniczego Miasta Szczecina współfinansowaną przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Wartość całkowita projektu: 101 mln zł, w tym dofinansowanie UE 58 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: 8 milionów złotych na remonty zachodniopomorskich dróg

Ul. Szafera w Szczecinie.

Przebudowa ul. Szafera w Szczecinie z lotu ptaka. Zobaczcie ...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Panowie Urzędnicy ???

Nasi urzędnicy niestety nie posiadają aktualnych kalendarzy i potrafią zamykać lub ograniczać kilka głównych ulic w danej dzielnicy w tym samym czasie. Ulica Podbórzańska została ograniczona w momencie zamknięcia ulicy Wapiennej. Bardzo proszę o sprostowanie i rozszerzenie podanego artykułu. Dojazd bezproblemowy do ulicy Miodowej w tej sytuacji możliwy jest jedynie przez ulicę Chorzowską !!! Głębokie również w tym samym czasie remontowane z powodu ronda. Panowie z magistratu potrójne gratulacje za zablokowanie Osowa i Warszewa. To jest Mistrzostwo Świata, aby w tym samym czasie przeprowadzać remonty w sumie nie w głównych ale jedynych drogach doprowadzających. Niech Pan "planista" z miasta modli się aby na wspomnianej ulicy Chorzowskiej nie nastąpiła żadna awaria WOD-KAN, bo Pana wyniosą mieszkańcy z biura.

Skomentuje jeszcze inwestycje jaką miasto prowadzi w tym rejonie za wspomnianą w artykule kwotę 101 mln zł ???!!! Mianowicie rozbudowę systemu ciepłowniczego ??? Może tak Panowie wynajmą najpierw amfibie z MON lub dobry samochód 4x4 i przejadą się po niektórych drogach na Osowie i Warszewie, które wołają o "pomstę do Nieba", zanim wydadzą lekką ręką parę milionów na rozbudowę systemu CO????

P
Pola

Nie ma co narzekać. Dla Centrum korki, to norma, nawet jak roboty nie są przeprowadzane.

J
Jakob Manitzky

Osów nie Osowo

Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie