MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital wojewódzki w Szczecinie połączy się z ZCO? "Nie ma takich planów!"

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Oba szpitale są placówkami "marszałkowskimi" - Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest podmiotem tworzącym dla trzynastu placówek ochrony zdrowia, z czego siedem z nich to szpitale specjalistyczne.
Oba szpitale są placówkami "marszałkowskimi" - Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest podmiotem tworzącym dla trzynastu placówek ochrony zdrowia, z czego siedem z nich to szpitale specjalistyczne. archiwum gs24.pl
"Zachodniopomorskie Centrum Onkologii zostanie połączone ze szpitalem wojewódzkim w Szczecinie" - informują pracownicy szpitala na szczecińskim Golęcinie. Fuzja obu placówek ma przypominać tę, do której doszło w 2017 r., kiedy specjalistyczny szpital w Zdunowie został wchłonięty przez SPWSZ przy ul. Arkońskiej.

O planach połączenia dwóch szczecińskich szpitali - Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim - powiadomili nas przedstawiciele załogi ZCO. Nie ukrywają, że pomysł im się nie podoba. Są zaniepokojeni. Przede wszystkim obawiają się zwolnień.

Starsi pracownicy przypominają, że szpital na Golęcinie był już (w latach 70. i 80.) w strukturach szpitala wojewódzkiego.

- Być może komuś się to przypomniało - mówią.

Nasi rozmówcy nie chcą się przedstawiać. Twierdzą, że od kilku dni połączenie obu szpitali jest w placówce przy ul. Strzałowskiej tematem numer jeden. A atmosferę w Centrum określają jako bardzo "napiętą".

- A w takim momencie bardzo łatwo stracić pracę - podkreślają.

Oba szpitale są placówkami "marszałkowskimi" - Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest podmiotem tworzącym dla trzynastu placówek ochrony zdrowia, z czego siedem z nich to szpitale specjalistyczne. Dlatego zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego o potwierdzenie informacji dotyczących ewentualnej fuzji dwóch z nich. Otrzymaliśmy zapewnienie, że nie ma planów połącznia ZCO ze szpitalem wojewódzkim.- To plotka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński