MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Choszcznie ma egzoszkielet ręki. Pomaga osobom z urazami mózgu

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Kupiona przez szpital nowoczesna aparatura Armeo Power jest światowej klasy automatycznym egzoszkieletem - urządzeniem stosowanym w rehabilitacji i neurorehabilitacji kończyn górnych.
Kupiona przez szpital nowoczesna aparatura Armeo Power jest światowej klasy automatycznym egzoszkieletem - urządzeniem stosowanym w rehabilitacji i neurorehabilitacji kończyn górnych. archiwum gs24.pl/zdjęcie ilustracyjne
W Oddziale Rehabilitacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie od niedzieli (18 lutego) działa nowoczesny sprzęt medyczny – Armeo Power.

Kupiona przez szpital nowoczesna aparatura Armeo Power jest światowej klasy automatycznym egzoszkieletem - urządzeniem stosowanym w rehabilitacji i neurorehabilitacji kończyn górnych. Pozwala na wczesną rehabilitację zdolności motorycznych w przestrzeni 3D. Urządzenie powtarza ruch po precyzyjnej, ściśle wyznaczonej trajektorii, którą pacjent ma za zadanie naśladować. W trakcie tego procesu egzoszkielet wspomaga lub stawia opór ruchom ćwiczącego w poszczególnych stawach - zależnie od ustawionego wcześniej trybu.

- Robot, który właśnie otrzymaliśmy jest przeznaczony dla osób, które doznały urazu mózgu lub pacjentów cierpiących na inne zaburzenia neurologiczne skutkujące niesprawnością kończyn górnych - tłumaczy Artur Patyk, kierownik szpitalnego Działu Fizjoterapii. - Urządzenie wspiera rehabilitację neurologiczną po udarze.

Koszt zakupu nowoczesnej aparatury wyniósł: 1 582 200 zł - został w całości pokryty ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego w ramach Funduszu Medycznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński