MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Tańca Dance Factory – od zajęć dla dzieci, po zajęcia dla dorosłych

red.
Szerokie spektrum zajęć tanecznych, a także imponujące przestrzenie treningowe. Szkoła Tańca Dance Factory przez ponad 20 lat zdobyła renomę na rynku i wspięła się wysoko po drabinie rozwoju. Jak się to udało? – Odpowiedzi udzielił Tomasz Dembowski, właściciel.

Wasza szkoła jest już na rynku od ponad 20 lat, to piękny staż.

- Dziękujemy. Rzeczywiście nasza Szkoła Tańca Dance Factory powstała we wrześniu 2000 roku. Kochamy ruch, taniec i muzykę, a co za tym idzie, wszystko co jest z nimi związane. Jako młodzi zapaleni entuzjaści subkultury HIP-HOP, od razu wiedzieliśmy, że to jest nasz świat i kierunek w którym chcemy podążać. To nasze pasje i tym żyjemy.

Jak dziś wygląda Wasza siedziba?

- Od roku 2010 posiadamy własną siedzibę szkoły tańca oraz Klub Fitness, a całość zajmuje powierzchnię około 1200 m2. Działalność prowadzona jest pod wspólną nazwą: DANCE FACTORY / SPORTS FACTORY. Jako Studio Tańca oraz klub Fitness, dysponujemy 6 profesjonalnymi salami do ćwiczeń wyposażone w sprzęt i urządzenia sportowe, przygotowane do prowadzenia każdego rodzaju zajęć, profesjonalny parkiet, sprzęt nagłaśniający oraz lustra obejmujące całe ściany w każdej sali. Dodatkowo, zapewniamy zaplecze w postaci poczekalni, szatni i łazienek z prysznicami. Rodziców czekających na swoje pociechy, zapraszamy podczas zajęć do skorzystania z szerokiej oferty naszego klubu Fitness, a są to między innymi: profesjonalna siłownia, zajęcia sportowe, zajęcia fitness, tenis stołowy oraz strefa spa (sauny, solarium, rollmasaże).

Co czeka na klientów na liście dostępnych zajęć?

- Nasze studio tańca zrodziło się z pasji, zarówno do nauki tańca dla dzieci i młodzieży, jak i nauki tańca dla dorosłych. Specjalizujemy się w zajęciach tanecznych street dance, między innymi: hip hop, break dance, popping, locking, a także w takich stylach jak: taniec współczesny, zumba, chair dance, high heels czy pierwszy taniec weselny dla narzeczonych. Skupiamy się na prawidłowym rozwoju cech motorycznych, uczymy i doskonalimy w różnych grupach wiekowych, dostosowując program nauczania do wieku uczestników, poprzez zabawy taneczne oraz ćwiczenia rytmiczno – muzyczne. Prowadzimy lekcje indywidualne oraz zajęcia grupowe.

Które z tych zajęć są najpopularniejsze?

- Nauka tańca dla dzieci cieszy się największym zainteresowaniem.

Dlaczego?

- Świadomi i mądrzy rodzice podchodzą do zagadnienia nieco szerzej. Jak ważna jest poprawa sprawności fizycznej i cech motorycznych dla prawidłowego rozwoju dziecka, to wiedzą chyba wszyscy rodzice, dlatego tak ważne są zajęcia ruchowe. Świadome rozwijanie zainteresowania tańcem poprzez naukę rytmiki w młodym wieku, poprzez połączenie muzyki z tańcem, nauczy dziecko wrażliwości, pozwoli łatwiej wyrazić siebie, poczuć się lepiej, być zdrowszym, silniejszym i odporniejszym. Dzieciom z nadmiarem energii, daje szansę na rozładowanie jej nadmiaru na treningach i w tańcu, a dla tych bardziej nieśmiałych, pozwoli być może odkryć nowej pasji i talentu, poprawę poczucia własnej wartości poprzez podniesienie samooceny.

Dzieci podzielają tę opinię?

- Dzieci kochają ruch, zabawę i moc atrakcji, niestety ich brak może być przykry w skutkach, dlatego warto od najmłodszych lat dać dziecku radość, rozbudzać w nim zainteresowania i wdrażać do aktywności fizycznej. Dzieci poprzez taniec nie tylko będą się dobrze bawić, ale również spędzą czas w bardzo aktywny sposób.

Czy z Waszej oferty korzystają tylko osoby indywidualne?

- Głównym odbiorcą naszych usług jeśli chodzi o szkołę tańca, są osoby indywidualne. Ale jako, że posiadamy także swój własny Fitness Klub SPORTS FACTORY, gdzie mieści się siłownia, strefa SPA z zaunami, tenis stołowy oraz różnorodne zajęcia fitness, na tym polu współpracujemy także z różnymi firmami i instytucjami.

Co najbardziej klienci sobie cenią w Waszej działalności?

- Dzieciaki, młodzież i dorośli w naszej szkole tańca, mogą liczyć na ogromną ilość atrakcji w postaci różnych występów okolicznościowych, pokazów tańca, udziału w zawodach tanecznych, nagrywaniu filmów video na media społecznościowe. Organizujemy warsztaty tańca, półkolonie, obozy taneczne i sportowe. Dbamy aby każda grupa miała swój indywidualny kostium, przy czym są to ubrania kupowane w dostępnych na miejscu sklepach z odzieżą odpowiadającą naszym stylom tańca np. cropp, reserved, house itp. Zajęcia prowadzą przebojowi, uśmiechnięci, pełni pasji instruktorzy, aby wyzwolić jak największą energię i ekspresję, by przekazać swoim entuzjazmem jak żywiołowy jest taniec, by zarazić miłością do tańca i ruchu na całe życie. Zawsze dbamy o dobre relacje w grupie pomiędzy uczestnikami, tak aby spędzać czas podczas treningu komfortowo w przyjaznej i pozytywnej atmosferze. Fajne i ciekawe przeżycia oraz niesamowite wspomnienia jakie powstają na długie lata, to tylko niewielki fragment pozytywnych aspektów uczestnictwa w życiu naszej szkoły tańca. Wymagamy, wdrażamy i dbamy, kształtując prozdrowotne i pro-sportowe nawyki na całe życie.

A co z osiągnięciami? Czy są tytuły, którymi chcielibyście się pochwalić?

- Nasze grupy biorą udział w wielu pokazach i turniejach tańca. Stanowi to dodatkową doskonałą motywację oraz możliwość pokazania swoich umiejętności. Taniec nowoczesny który nauczamy, stanowi jedną ze składowych współczesnej kultury i subkultury Hip-Hop, a od początku działalności mamy na swoim koncie niezliczoną ilość sukcesów, medali, pucharów oraz fantastycznych wspomnień.

Dane kontaktowe: DANCE FACTORY / SPORTS FACTORY
Tel. 502 541 572
Adres. Ul. KORZENIOWSKIEGO 7 (obok Słowianina) 70-211 SZCZECIN
Strona www. www.dancefactory.pl www.sportsfactory.pl
Adres e-mail. [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński