Szczypiorniści Pogoni uszczęśliwili Piotrków

Dobra postawa w bramce Tomislava Stojkovicia nie uchroniła Pogoni od porażki w Piotrkowie. Sebastian Wołosz
Gaz-System Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 26:30 w ostatnim tegorocznym meczu ligowym.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. Pogoń chciała na dobre oddalić się od dolnych rejonów tabeli, zaś Piotrkowianin chciał złapać kontakt z zespołami "znad kreski".

Szczecinianie w pierwszej połowie dwukrotnie prowadzili nawet różnicą trzech bramek, ale łapali dużo kar dwuminutowych, które wpływały na płynność gry.

Gospodarze dogonili Pogoń, a dzięki trafieniu Arkadiusza Miszki schodzili na przerwę z prowadzeniem 14:13.

Po zmianie stron zespół trenera Rafała Białego raził nieskutecznością, co skrzętnie wykorzystał Piotrkowianian. Bramkarz Pogoni Tomislav Stojković uwijał się jak w ukropie, ale nie był w stanie wybronić gościom tego spotkania.

Wygrana Piotrkowianina pozwoliła temu zespołowi zbliżyć się na jeden punkt do dotychczas siódmej Pogoni.

Był to ostatni mecz szczecinian w tym roku. Do gry wrócą dopiero na początku lutego, bowiem ligę czeka przerwa na czas mistrzostw świata, które w styczniu odbędą się w Hiszpanii.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:26 (14:13)

Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Marek Daćko 8, Michał Krawczyk 6; dla Pogoni - Łukasz Gierak i Wojciech Zydroń po 6.

Więcej o meczu w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".