Szczęśliwe zwycięstwo szczypiornistów Pogoni w Piotrkowie

Bartosz Konitz zdobył w Piotrkowie 9 bramek.
Bartosz Konitz zdobył w Piotrkowie 9 bramek. Andrzej Szkocki/archiwum
Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Piotrkowianina 32:31. Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej szczecinianie byli bliscy porażki z niżej notowanym rywalem.

Do składu Pogoni wrócił Wojciech Zydroń, który ostatnio zmagał się z zapaleniem oskrzeli. Zabrakło natomiast Siergieja Szyłowicza (problemy z łydką).

Wprawdzie do przerwy szczecinianie prowadzili 15:12, ale otrzymali kilka sygnałów ostrzegawczych. Po kwadransie było 9:5 dla Pogoni, ale Piotrkowianin zdołał kilka razy doskoczyć na bramkę straty.

Prawdziwy thriller zaczął się w drugiej połowie. Szymon Woynowski w 38. minucie zdobył wyrównującą bramkę. Już do końca spotkania wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie.

Pogoń podniosła się po kiepskim fragmencie gry, w czasie którego przegrywała nawet 22:24. Jednak w ostatniej minucie Woynowski doprowadził do wyrównania. W dramatycznej końcówce zwycięską bramkę dla Pogoni zdobył Bartosz Konitz.

Bez względu na wyniki pozostałych spotkań tej kolejki Pogoń utrzyma się na trzecim miejscu w tabeli. We wtorek do Szczecina przyjeżdża Vive Targi Kielce.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gaz-System Pogoń Szczecin 31:32 (12:15)
Pogoń: Stojković, Matkowski - Konitz 9, Wardziński 5, Bruna 4, Zydroń 4, Krupa 3, Marković 2, Zaremba 2, Walczak 1, Biały 1, Gierak 1, Jedziniak.