Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczeciński MOPR nie oszczędza na prawnikach

Mariusz Parkitny
W ciągu pięciu lat koszty obsługi prawnej szczecińskiego MOPR wzrosły o sto procent.
W ciągu pięciu lat koszty obsługi prawnej szczecińskiego MOPR wzrosły o sto procent.
Jedno zdanie w dokumentacji przetargowej sprawia, że obsługę prawną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wygrywa tylko jedno konsorcjum. I dyktuje ceny.

Najnowszy przetarg został rozstrzygnięty na początku czerwca. Za 19 miesięcy usług prawnych (umowa obowiązuje do końca 2015 roku), MOPR zapłaci 231 tysięcy złotych, czyli ok. 12 tysięcy miesięcznie. W przetargu startowało tylko jedno konsorcjum i to ono zaproponowało cenę, na którą MOPR musiał się zgodzić.

Z roku na rok cena obsługi prawnej rośnie. Dlaczego w przetargu nie ma konkurencji? Bo MOPR wymaga od oferentów trzyletniego doświadczenia w obsłudze ośrodków pomocy społecznej. Sprawdziliśmy. W Szczecinie, oprócz zwycięskiego konsorcjum trudno znaleźć kancelarię, która spełniłaby ten warunek. Podobnego zapisu nie znaleźliśmy w przetargach ośrodków pomocy rodzinie w innych miastach.

Warunek trzyletniego doświadczenia pojawia się w przetargach MOPR w Szczecinie od trzech lat. To powoduje, że zwycięzcami są od 2011 roku praktycznie te same kancelarie, które założyły zwycięskie konsorcjum. I dyktują ceny.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński