Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińscy seniorzy mogą wziąć udział w programie "Opaska dla seniora"

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Celem działania jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej.
Celem działania jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej. Mat. prasowe
We wrześniu 2023 rusza kolejna edycja projektu „Opaska życia seniora” realizowanego w ramach rządowego programu „Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023.

Celem działania jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej. Ma zapewnić poprawę poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Wsparciem w ramach programu mogą zostać osoby, które łącznie spełniają poniższe kryteria:
- zamieszkują gminę Szczecin
- mają powyżej 65. lat
- mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Urządzenie, które będzie udostępniane seniorom w ramach programu to H66 Life Band. Opaska posiada system zapewniający teleopiekę i telemonitoring podstawowych parametrów życiowych użytkownika w czasie rzeczywistym. Poszczególne parametry są przesyłane poprzez sieć GSM na serwer, na którym zainstalowana jest aplikacja służąca bezpośrednio do monitorowania i analizy tych parametrów. Dzięki stałemu nadzorowi, Operator Telecentrum jest w stanie mieć dostęp do nieprawidłowości i podjąć działanie mające na celu kontakt z użytkownikiem i weryfikację jego stanu zdrowia, a w razie konieczności wezwanie odpowiednich służb. Ponadto użytkownik w sytuacji zagrożenia, może sam wezwać pomoc naciskając przycisk alarmowy i łącząc się z centrum alarmowym.

Bransoletka to urządzenie pomiarowe i kontaktowe. Pracuje w oparciu o kartę SIM w standardzie GSM 2G, przez co zapewnia opiekę na terenie całej Polski, objętej zasięgiem tej sieci. Opieka rozpoczyna się już w chwili założenia teleopaski przez użytkownika. Posiada zaawansowane funkcje i sensory pomiarowe: pomiar ciśnienia krwi, pomiar pulsu, krokomierz, pomiar saturacji, pomiar temperatury ciała, detektor upadków, monitorowanie bieżącej lokalizacji GPS, bezpośrednie połączenie z centrum alarmowym poprzez przycisk SOS.

Program w Szczecinie jest realizowany przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Szczecinie.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić Formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami i dostarczyć go do Centrum Seniora w Szczecinie przy ulicy Bolesława Śmiałego 16/U2 lub przesłać mailem na adres: [email protected].

Dokumenty rekrutacyjne można składać w CS w terminach:

- 12 września (wtorek), godz. 08.00 – 10.00 i 15.00 – 18.00
- 13 września (środa), godz. 08.00 – 11.00 i 16.00 – 19.00

Dokumenty rekrutacyjne można wysyłać mailem na adres: [email protected] w terminie od 12 września (wtorek) godz. 08.00 do 13 września (środa) godz. 19.00.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński