Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin we władaniu rajdowców! Rajd Magnolii 2013 [zdjęcia, wideo]

Sebastian Wołosz
Rajd Magnolii 2013 Szczecin.
Rajd Magnolii 2013 Szczecin. Sebastian Wołosz
Od soboty trwa wielkie motoryzacyjne święto w Szczecinie. Miastem zawładnęłi rajdowcy z 33. Rajdu Magnolii.
33. Rajd Magnolii w SzczecinieOd soboty trwa wielkie motoryzacyjne święto w Szczecinie. Miastem zawładnęłi rajdowcy z 33. Rajdu Magnolii.

33. Rajd Magnolii w Szczecinie

Rajd Magnolii to wydarzenie, które nie tylko ściąga załogi z całego kraju (impreza jest jedną z rund Pucharu Polski), ale również sporo kibiców. Fani motoryzacji zbierają się w centrum miasta, by zobaczyć, jak kierowcy poradzą sobie w miejskiej scenerii.

Rajd Magnolii ruszył w sobotę. Odbywał się w pięciu klasach. Zanim jednak załogi stanęły na starcie, trasa uzyskała pozytywne opinie, potrzebne do rozpoczęcia zawodów. Prolog odbył się przy szczecińskich Wałach Chrobrego. Trochę się opóźnił z powodu drobnych problemów technicznych. Kibice szybkich pojazdów przeczekali opóźnienie i głośno wspomagali załogi.

Prolog był dość szczęśliwy dla szczecińskich ekip. Po nim najszybsza była miejscowa załoga - Wojciech Kacprzyk i Łukasz Łoniewski (w klasie II), jadąca w hondzie civic. Obaj reprezentują Auto Klub Szczecin. Przed startem imprezy to między innymi oni stawiani byli w roli faworytów i pierwszego dnia zawodów nie zawiedli. Tuż za nimi uplasowali się ich klubowi koledzy Adrian Paluszkiewicz i Kacper Podkalicki (honda civic).

Pierwsze miejsce przed niedzielą należało także do innej załogi AK Szczecin - Michała Hofbauera oraz Justyna Duch (subaru impreza). To oni startowali jako pierwsi wśród aut w klasie IV.

Organizatorzy liczyli, że na starcie imprezy pojawi się przynajmniej 50 załóg, a zapisy zbierane były niemal do ostatniej chwili. Ostatecznie w zawodach wzięły udział 42 załogi.

- Na razie 37 dojechało do mety - informował późnym popołudniem dyrektor rajdu, Ryszard Wolan. - Zawodnicy byli zachwyceni próbą techniczną i generalnie są zadowoleni z imprezy. Nie obyło się także bez małych wpadek uczestników. Dla przykładu na odcinku specjalnym w Lubieszynie dwie załogi przegięły z prędkością i znalazły się... w lesie. Z kolei Mirek Rogowski na nawrocie przy Zarządzie Portów mocno uszkodził oba przeguby.

W niedzielę załogi startowały z toru gokartowego przy al. Wojska Polskiego, następnie odcinki specjalne były przy Urzędzie Miasta, Wałach Chrobrego i przy siedzibie Zarządu Portu. Następnie ekipy kierowały się do Lubieszyna i z powrotem na tor gokartowy. Dwie takie pętle były do pokonania w niedzielę. Na mecie poszczególne załogi meldowały się wczoraj po godzinie 17.
ramka

Najlepsi w swoich klasach
Klasa gość: 1. Błażej Czekan i Ilona Janas (AK Orski) w renault; 2. Dariusz Górski i Jerzy Popko (Szczecin) w BMW E-30; 3. Robert Malinowski i Katarzyna Janas (AK Szczecin) w hondzie civic.

Klasa IV: 1. Andrzej Łukaszyk i Waldemar Karwas (AK Koszaliński) w subaru impreza; 3. Michał Hofbauer i Justyna Duch (AK Szczecin) w subaru impreza.

Klasa III: 1. Włodzimierz i Bartosz Wesołkowie (AK Zachodniopomorski) w hondzie civic; 2. Jarosław Wszelaki i Mariusz Jasielonis (AK Zachodniopomorski) w oplu astrze.

Klasa II: 1. Adrian Paluszkiewicz i Kacper Podkalicki (AK Szczecin) w hondzie civic. Klasa I: 1. Dariusz i Daniel Pąkalscy (AK Stargard) w hondzie civic; 2. Krzysztof Kłosowski i Anna Tarapata (AK Zachodniopomorski) w suzuki swift; 3. Waldemar Wojtkiewicz i Maciej Krupa (AK Szczecin) w hondzie civic.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński