MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin tematem kolaży młodej projektantki. Zobacz jej prace [ZDJĘCIA]

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Artystka w swoich pracach często wykorzystuje motywy architektoniczne, ponieważ uważa, że architektura jest tym impulsem, który pobudza do stworzenia pracy i daje możliwość wyrazu.
Artystka w swoich pracach często wykorzystuje motywy architektoniczne, ponieważ uważa, że architektura jest tym impulsem, który pobudza do stworzenia pracy i daje możliwość wyrazu. @okiem.architektki
Architektura, jako motyw przewodni kolaży, to znak rozpoznawszy prac autorstwa Karen Heiduk. Jak mówi szczecinianka, w naszym mieście jest wiele zapomnianych miejsc, których wartość historyczna jest ogromna. Swoimi małymi dziełami chce przywracać pamięć tym budynkom. Choć nie tylko one ją inspirują.

Na co dzień tworzy grafiki, które można oglądać na Instagramie pod nazwą @okiem.architektki, jednak nie jest to jej jedyne zajęcie. Jak wyjaśnia - niedawno ukończyła studia drugiego stopnia na Wydziale Architektury ZUT uzyskując tytuł magistra i obecnie stara się pogodzić zamiłowanie do architektury i projektowania wnętrz z tworzeniem grafik i malarstwem. Nie skupia się na jednej dziedzinie, a stara się je zespoić.

W swoich pracach często wykorzystuje motywy architektoniczne, ponieważ uważa, że architektura jest tym impulsem, który pobudza do stworzenia pracy i daje możliwość wyrazu.

- Jako uczennica Liceum Plastycznego (które mieści się w odbudowanej po wojnie Kamienicy Loitzów) zaczęłam dostrzegać wszystkie niuanse otaczającej mnie architektury miasta a dziś znalazłam sposób na wyrażanie tego zachwytu detalem - wyjaśnia Karen. - Nie zawsze jednak architektura musi stać w centrum, może być jedynie pretekstem do dalszych działań. Grafika pozwala na zrozumienie naszych potrzeb i zmianę na lepsze.

Im obiekt jest bliższy artystce, tym stworzenie pracy staje się dłuższe. Stworzenie samej grafiki zajmuje jej od 3 do 6 godzin, jednak informacje zbiera dłużej. Wynika to z chęci przeanalizowania obiektu w całości, dowiedzenia się kto był fundatorem, kto pierwszy tam mieszkał, jakie były jego losy.

- I choć często nie widać tych rzeczy na grafice, czuję się dużo swobodniej operując tą wiedzą - mówi Karen. - W grafikach wykorzystuję fragmenty z innych fotografii i zmieniam ich charakter za pomocą wartości dodanej. Kolaż daje możliwość tworzenia nieskończenie wielu układów i form.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego lato sprzyja miłości?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński