MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin jest coraz bliżej całkowitego pozbycia się azbestu. Trwa akcja usuwania

Program "Szczecin bez azbestu" jest realizowany od 2005 roku
Program "Szczecin bez azbestu" jest realizowany od 2005 roku archiwum
W ramach programu prowadzonego przez szczeciński Zakład Usług Komunalnych - "Szczecin bez azbestu" - z terenu miasta usunięto w ubiegłym roku ponad 36 ton tego szkodliwego materiału. Jesteśmy coraz bliżej jego całkowitego pozbycia.

Program "Szczecin bez azbestu" jest realizowany od 2005 r. W tym czasie z terenu miasta usunięto i unieszkodliwiono 3 327,5 Mg azbestu za łączną kwotę 2 125 322,08 zł. W 2023 r. było to 36,1 Mg - koszt tego działania: 41,3 tys. zł.

Jak zapewnia Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta, program pozbywania się azbestu będzie kontynuowany również w tym roku.

- Zgłoszenia cały czas są przyjmowane - twierdzi przedstawicielka miasta. - Mogą z niego skorzystać wszyscy mieszkańcy Szczecina, przedsiębiorcy, administratorzy nieruchomości (np. ogrodów działkowych) oraz jednostki finansów publicznych, na których nieruchomościach wciąż jeszcze znajdują się elementy wykonane z azbestu, np. dachy.

Rzeczniczka prasowa dodaje, że w przypadku osób fizycznych program przewiduje bezpłatny demontaż i utylizację azbestu. Inne podmioty mogą liczyć na bezpłatny odbiór już zdemontowanych elementów i ich utylizację.

Wnioski należy składać w Zakładzie Usług Komunalnych, Wydział Gospodarki Odpadami i Sanitacji, tel. 91 48 57 164, a ich wzory dostępne są na stronie: bip.um.szczecin.pl (zakładka: ochrona środowiska).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński