MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Centrum Dialogu Przełomy można teraz zwiedzić w 3D [ZDJĘCIA, WIDEO]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Panoramiczne ujęcia pl. Solidarności, wirtualny spacer po wnętrzach Centrum Dialogu Przełomy - to wszystko można zobaczyć w specjalnych okularach dzięki technologii 3D.

- Od dwóch lat staramy się konsekwentnie promować to miejsce, które w zasadzie samo się wypromowało, bo zostało obsypane europejskimi nagrodami - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Przez dwa lata obiekt odwiedziło 75 tys. ludzi i cały czas myślimy jak zwiększyć tę liczbę. Z pomocą przyszła nam nowoczesna technologia.

Z pomocą konkretnie przyszedł Jarosław Syrek, szczecinianin, który z wykształcenia jest ekonomista oraz informatykiem. Prowadzi niewielką firmę, zajmuje się dronami, fotografią lotniczą i, jak sam mówi, wszystkim co lata.

- Jako szczecinianin znam to muzeum i moim celem było zachęcić ludzi, żeby tu przychodzili i dowiedzieli się czegoś więcej o muzeum - mówi Jarosław Syrek.

Zobacz również:

Autor sam się zgłosił do urzędu marszałkowskiego i zaproponował taki projekt. Prezentacja nie umożliwia przyjrzenia się szczegółom, ale pozwala zapoznać się z CDP. Jest bardzo bogate menu. Można wybrać do oglądania konkretną salę. Są także dodatki w postaci trzech panoram z lotu ptaka.

- Od dawna wiadomo, że żyjemy w podwójnej rzeczywistości - realnej i wirtualnej i one się uzupełniają - mówi Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie. - Tutaj mamy przestrzeń wirtualną, dzięki której poznajemy tę realną. Bez tego żadna placówka kulturalna dzisiaj nie może się obejść.

Projekt kosztował ponad 15 tys. zł, w tym prace projektowe i zakup okularów.

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie już oficjalne otwarte

Centrum Dialogu Przełomy już otwarte! [wideo, zdjęcia]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński