Świetny wynik Błękitnych Stargard w Boguchwale

Jakub LisowskiZaktualizowano
Błękitni Stargard odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie.
Błękitni Stargard odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie. fot. grzegorz olkowski / polska press
II liga piłkarska. Błękitni Stargard pokonali Stal Stalową Wolę 1:0 w 5. kolejce sezonu II ligi. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 16. minucie kapitan zespołu Wojciech Fadecki.

Pomocnik strzelał z okolic narożnika pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Od tej minuty Stal przycisnęła, a stargardzianie kontrowali.

Idealną sytuację na podwyższenie prowadzenia miał Piotr Kurbiel, ale trafił w słupek.

Tuż przed przerwą bramkarz Mariusz Rzepecki sfaulował w polu karnym i sędzia podyktował karnego dla Stali, ale winowajca uratował kolegów przed stratą bramki, bo strzał Michała Mistrzyka zatrzymał.

W II połowie gospodarze cisnęli, a goście bronili się. Rzepecki opuścił boisko z kontuzją, ale zastępujący go Konrad Skuza stanął na wysokości zadania.

W ostatnim kwadransie Błękitni wyprowadzili trzy groźne sytuacje, ale brakowało wykończenia. A Stal mogła wyrównać w 93. minucie, ale nie wykorzystała sytuacji sam na sam.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
Bramka: Fadecki (16.)
Błękitni: Rzepecki (57. Skuza) – Szrek, Błyszko, Ostrowski, Nowak – Sanocki, Karmański, Łysiak (89. Bednarski), Fadecki – Paczuk (77. Jabłoński) – Kurbiel (69. Cywiński).

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020