Świetny początek i dominacja po przerwie. Sandra Spa Pogoń wygrała [ZDJĘCIA]

Sandra Spa Pogoń zanotowała ważną wygraną nad Piotrkowianinem.
Sandra Spa Pogoń zanotowała ważną wygraną nad Piotrkowianinem. Andrzej Szkocki
Już dawno Sandra Spa Pogoń nie miała tak dobrego początku spotkania. Ale na wygraną szczecinianie musieli się jednak nieźle namęczyć.

Pogoń walczy w tym sezonie o awans do play-offów, więc takie mecze jak z Piotrkowianinem Piotrków musi wygrywać u siebie, a i na wyjeździe powinna powalczyć. Ale „musi” to zawsze pewne utrudnienie, bo nie zawsze wychodzi.

Podopieczni Rafała Białego spotkanie rozpoczęli wzorowo. Po czterech minutach prowadzili 5:0 (dwie bramki Patryka Biernackiego i dwie Piotra Rybskiego z karnych). Goście zdołali opanować swoją niemoc, więc kibice zobaczyli kawałek zaciętej rywalizacji. Między 17. a 21. minutą Piotrkowianin rzucił trzy bramki z rzędu i było tylko 10:9 dla gospodarzy. Ci jednak potrafili znów powiększyć przewagę do 4 trafień.

W II połowie szczecinianie (w składzie zabrakło kontuzjowanego Mateusza Zaremby) nie mieli już takich chwil słabości. Spokojnie kontrolowali mecz, powiększali przewagę, która w 54. wynosiła nawet 29:21.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Piotrkowianin Piotrków 33:29 (16:13)
Pogoń: Terekhof, Gawryś – Horiha 7, Rybski 7, Biernacki 6, Fedeńczak 4, Matuszak 2, Krysiak 2, Jedziniak 2, Wąsowski 1, Krupa 1, Bosy 1.
Wyniki 10. kolejki: Azoty T. – Stal 27:23, Górnik – Azoty P. 32:25, Gwardia – Chrobry 27:23, Vive – Zagłębie 36:24, MKS – MMTS 27:23, Wisła – Wybrzeże 34:20.