Strzelectwo: Sagun-Lewandowska piąta

archiwum
Mirosława Sagun-Lewandowska.
Mirosława Sagun-Lewandowska. archiwum
Słupszczanka Mirosława Sagun-Lewandowska zajęła piąte miejsce w finale konkursu strzelania z pistoletu pneumatycznego z 10 metrów.

To na razie najlepszy występ reprezentanta Polski na igrzyskach.

Polka awansowała do finału z siódmym wynikiem. W nim strzelała jeszcze lepiej i z łącznym rezultatem 482 pkt. zajęła piąte miejsce. Do medalu zabrakło jej 5,4 pkt. Gdyby wystrzelała 490,6 pkt (o 8,6 pkt. więcej) tak jak na majowych zawodach w Monachium zdobyłaby srebrny medal.

To życiowy sukces 38-letniej słupszczanki w karierze. N IO w Barcelonie w 1992 była 7. a w 2000 w Sydney 16.

Druga Polka występująca w tej konkurencji, Sławomira Szpek z Flota Gdynia była 30.

Konkurs przyciągnął wielkie zainteresowanie bo o medale walczyły bezpośrednio Rosjanka Natalię Padierinę i Gruzinka Nino Sałukwadze. Oba kraje są w konflikcie zbrojnym. Rosjanka zdobyła srebro, Gruzinka - brąz. Na podium padły sobie w ramiona.

Wygrała konkurencję Chinka Guo Wenjun z wynikiem 492,3 pkt.