Start Szczecin wystrzelał u siebie pięć medali

Waldemar Andruszkiewicz (Start Szczecin) zdobył łącznie trzy brązowe medale. Dwa indywidualnie i jeden w drużynie. Andrzej Szkocki
Polacy zdobyli w Szczecinie osiem medali w zawodach Pucharu Świata osób niepełnosprawnych. Więcej krążków wywalczyli Ukraińcy i Brytyjczycy.

Impreza odbyła się w hali lekkoatletycznej przy ul. Litewskiej. Udanie zaprezentowali się gospodarze, czyli zawodnicy Startu Szczecin. Zdobyli dwa medale indywidualnie i byli w trzech drużynach, które stanęły na podium.

Sławomir Okoniewski wywalczył w zespole złoto w P5 (pistolet) i brąz w P1 (pistolet). Waldemar Andruszkiewicz zdobył brązowe medale indywidualnie i w drużynie w R3 (karabin) oraz w pojedynkę w FTR1 (karabin).

Drugie złoto dla Polski zdobył Filip Rodzik (Skorpion Polkowice) w FTP (pistolet).

W zawodach pobito cztery rekordy świata. Łącznie wystąpiło 115 zawodników z 28 państw. W klasyfikacji medalowej wygrała Ukraina.