Start Lublin - Wilki Morskie Szczecin 72:82. Jest pierwsza wyjazdowa wygrana!

Anna Pasztor
Paweł Kikowski zdobył dla Wilków 20 punktów.
Paweł Kikowski zdobył dla Wilków 20 punktów. Andrzej Szkocki
Wilki Morskie Szczecin długo goniły wynik, ale ostatecznie pokonały Start Lublin. Rozważna gra w ostatniej kwarcie zapewniła zwycięstwo.

Start Lublin - Wilki Morskie Szczecin 72:82 (18:14, 19:18, 16:22, 19:28)

Wilki: Kikowski 20, Majewski 13, Gaines 12, Nikolić 9, Lucious 8, Nowakowski Michał 7, Nowakowski Marcin 7, Aiken 0, Majcherek 0.

Szczecinianie przez trzy kwarty próbowali odrobić straty do gospodarzy. Po pierwszej odsłonie Wilki traciły cztery oczka, a po połowie pięć punktów. Lublinianie zbudowali swoją przewagę w dużej mierze dzięki trafieniom zza łuku, oddając dziewięć celnych rzutów za trzy punkty.

Po wznowieniu gra Wilków nie od razu zaczęła wyglądać lepiej. Szczecińską ofensywę do działania pobudził Frank Gaines, odrabiając straty na 48:50. Do wyrównania 51:51 doprowadził Paweł Kikowski, a trójka Michała Nowakowskiego oddana równo z syreną na koniec trzeciej ćwiartki zapewniła Wilkom prowadzenie 54:51.

W ostatnich dziesięciu minutach goście postawili na wysoką i agresywną defensywę, zmuszając gospodarzy do popełniania błędów. Sami nie próżnowali w ataku, a osiem punktów z rzędu Kikowskiego dało im bezpieczną przewagę. Choć gospodarze doprowadzili do stanu 68:67, to rozważna gra Marcina Nowakowskiego w końcówce pozwoliła Wilkom dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka spotkania.

To trzecie zwycięstwo Wilków w tym sezonie, dzięki czemu zespół awansował na jedenaste miejsce w tabeli. W najbliższą środę Wilki podejmą Anwil Włocławek.

Rozwiąż quiz! >>> Co wiesz o Wilkach Morskich?

Wilki Morskie - Cukier Toruń 90:89. Słodki smak zwycięstwa