Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 33:22 (21:11)

Podobnie jak w pierwszym meczu w Szczecinie, ponownie zawodniczki Startu (czerwone koszulki) okazały się lepsze od Pogoni Baltica. Marcin Bielecki
Kolejny słaby występ szczecińskich szczypiornistek. Porażka w Elblągu ma kolosalne znaczenie w kontekście walki o utrzymanie, bowiem Start jest w tabeli bezpośrednio nad Pogonią i wyprzedzą ją aż o 7 punktów.

Zdaniem obserwatorów mecz był bardzo podobny do potyczki sprzed tygodnia z Ruchem Chorzów. Zawodniczki Pogoni po raz kolejny wyszły na parkiet bardzo zdenerwowane i już po 5 minutach przegrywały 2:7.

Start w kolejnych minutach powiększał przewagę, by w końcówce wpuścić rezerwowe zawodniczki. Dzięki temu nasz zespół w ostatnim kwadransie dał rzucić sobie tylko 3 bramki, ale sam zdobył ledwie 5 i wyraźnie przegrał prawdopodobnie najważniejszy mecz w sezonie.

Pogoń: Sagała, Płaczek - Cebula 5, Kucharska 3, Kicińska 3, Piontke 3, Sabała 2, Pasternak 2, Szymczak 2, Jakubowska 1, Stefanowicz 1, Rostankowska, Gryglicka, Kuzniecova.

Więcej o tym spotkaniu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"