SPR Pogoń Szczecin wygrywa turniej Police Summer Cup 2018

SPR Pogoń Szczecin rozpoczęła w Policach sparingowy etap przygotowań do ligi.
SPR Pogoń Szczecin rozpoczęła w Policach sparingowy etap przygotowań do ligi. SPR Pogoń Szczecin Facebook
W finałowym spotkaniu międzynarodowego turnieju Police Summer Cup SPR Pogoń pokonała Zagłębie Lubin 26:24. MVP imprezy została Valentina Blazević – rozgrywająca szczecińskiego zespołu.

Do Polic na zaproszenie Pogoni przyjechały trzy zespoły: Zagłębie (wicemistrz Polski, który na pewno będzie też mocny w zbliżających się rozgrywkach), Skrim Kongsberg (beniaminek norweskiej ekstraklasy) oraz Galiczanka Lwów (aktualny mistrz Ukrainy). Z sześciu rozegranych spotkań – pięć było bardzo zaciętych, więc kibice nie mieli prawa się nudzić.

Zaskoczeniem mogło być dopiero czwarte miejsce Galiczanki, która przecież szykuje się do występów w europejskich pucharach, ale po wiosennym zdobyciu mistrzostwa Ukrainy z tego klubu odeszły najlepsze zawodniczki i teraz sztab szkoleniowy buduje zespół w oparciu o młodsze zawodniczki. W Policach zebrały solidną dawkę doświadczenia, bo mimo trzech porażek w każdym nawiązywały walkę i przegrywały co najwyżej 3 bramkami.

Ostatni mecz turnieju decydował o 1. miejscu. Zagłębie i Pogoń stworzyły ciekawe widowisko, długo było na styku, ale ok. 45. minuty szczecinianki zdołały odskoczyć na cztery bramki i utrzymały to do końca. Zagłębie zbliżyło się, jednak ważne bramki rzuciła Agata Cebula i to ona odebrała dyplom i puchar za triumf w zawodach.

Valentina Blazević została wybrana MVP turnieju, a Patrycja Noga – obrotowa z Pogoni - otrzymała nagrodę dla najlepszego defensora. Dodajmy, że była to siódma edycja turnieju i trzecie zwycięstwo Pogoni.

Rewanż za finał w najbliższy weekend w Lubinie. Zagłębie będzie gospodarzem XXI Memoriału Henryka Kruglińskiego. Przyjadą też zespoły z Białorusi i Słowacji.

Sandra Spa Pogoń też wygrywa

Pierwszy sprawdzian formy za szczypiornistami Sandra Spa Pogoni Szczecin. Zespół Piotra Frelka pojechał na 24. Memoriał Henryka Matuszaka do Głogowa. W półfinale szczecinianie pokonali czeski zespół HBC Ronal Jicin 30:24 (7 bramek Pawła Krupy), a w finale zagrali z gospodarzami – Chrobrym. Pierwsza połowa dla głogowian, po przerwie Portowcy pozwolili rzucić sobie jedną bramkę w 20 minut i wyszli na prowadzenie. Przewagę utrzymali i wygrali 28:20. W tym spotkaniu najskuteczniejszy był nowy rozgrywający Pogoni Piotr Rybski, który zdobył 7 bramek i wszystkie z rzutów karnych (100-procentowa skuteczność).