SPR Pogoń Szczecin nadal bez przełamania w I lidze piłkarek ręcznych

Monika Koprowska rzuciła MTS 6 bramek.
Monika Koprowska rzuciła MTS 6 bramek. Wojciech Kozłowski
SPR Pogoń Szczecin doznała czwartek porażki w rozgrywkach I ligi szczypiornistek. W niedzielny wieczór lepszy w Szczecinie był zespół MTS Żory.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Karolina Kanicka dla MTS, ale szybko wyrównała Julia Oleśkiewicz. To jednak przyjezdne sprawiały lepsze wrażenie. Pogoń po raz ostatni remisowała w w 6. minucie (3:3), a jeszcze w 12. minucie było tylko 5:6. Tyle, że od tego momentu przewaga zawodniczek z Żor powiększyła się. Już po pięciu minutach było 6:10.

Druga część bez historii. Pogoń nie miała argumentów, by odrobić straty. Mecz rozstrzygnął się między 44. a 48. minutą. Rywalki rzuciły trzy bramki z rzędu i prowadziły 24:16. Było jasne, że wygrają. Ostatnią bramkę dla MTS rzuciła Olesia Donets, która w całym meczu zdobyła 9 bramek, ale aż cztery z rzutów karnych.

W następną niedzielę Pogoń podejmie PR Poznań i będzie to dobra szansa na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Rywalki po 4 meczach mają 2 zwycięstwa i 2 porażki.

SPR Pogoń Szczecin – MTS Żory 22:26 (11:16)
Pogoń: Zimny – Koprowska 6, Zimnicka 6, Białowąs 3, Niełacna 2, Oleśkiewicz 2, Panczenko 1, Włodarczyk 1, Piotrowska 1, Ćwiernia, Jałowicka, Klimek, Nawrocka, Sikora.