Spójnia Stargard znowu wygrała. Pewne zwycięstwo w Pruszkowie

Dawid Bręk rzucił 13 punktów, miał 8 asyst.
Dawid Bręk rzucił 13 punktów, miał 8 asyst. Tadeusz Surma
W pierwszej kolejce spotkań rundy rewanżowej I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia wygrała w Pruszkowie ze Zniczem Basket 103:79. To szesnaste zwycięstwo Spójni w jej siedemnastym występie.

Po pierwszej części sezonu Spójnia była liderem. Miała piętnaście zwycięstw i jedną porażkę. Po serii piętnastu kolejnych zwycięstw przegrała w ostatnim meczu w 2017 roku w Lesznie z Polonią. Ale stargardzki zespół szybko pozbierał się po porażce i znowu wygrywa.

W dzisiejszym spotkaniu w Pruszkowie tak naprawdę już w pierwszej kwarcie rozstrzygnął je. Spójnia wygrała pierwsze dziesięć minut dziewiętnastoma punktami. Gospodarze w drugiej kwarcie odrobili trzy punkty, a w kolejnych kwartach to stargardzki zespół był o kilka punktów lepszy i nie tylko pilnował wysokiego prowadzenia, ale jeszcze powiększył przewagę.

Koszykarze Spójni zagrali dzisiaj na świetnej skuteczności. Mieli 62 procent skuteczności w rzutach dwupunktowych. Trafili 26 rzutów na 2 próby. Trafili w tym spotkaniu jedenaście trójek na 24 próby, co daje też świetną skuteczność 46 proc.

Spójnia pozostaje liderem I ligi koszykarzy. W kolejnym spotkaniu w sobotę, 13 stycznia zagra u siebie z R8 Basket Kraków.

Znicz Basket Pruszków - Spójnia Stargard 79:103 (16:35, 21:18, 23:25, 19:25)

Spójnia: Dymała 15 (dwa razy za 3 pkt), Bręk 13 (2), Fraś 12, Koziorowicz 12 (2), Pytyś 12, Pabian 10 (1), Wilczek 9, Czujkowski 8 (2), Raczyński 7 (1), Szymański 5 (1).