Spójnia Stargard - Znicz Basket Pruszków 79:73. Spójnia bez porażki u siebie

Tadeusz Surma
Tomasz Ochońko rzucił 8 punktów
Tomasz Ochońko rzucił 8 punktów Tadeusz Surma
W dzisiejszym meczu I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała na swoim terenie Znicz Basket Pruszków 79:73. Stargardzianie do samego końca musieli walczyć o zwycięstwo.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Spójni, ale rywale szybko odpowiedzieli skutecznym rzutem. Prowadzenie kilka razy się zmieniało. W 5 minucie po akcji dwa plus jeden Adama Parzycha gospodarze wygrywali 8:7.

W tym momencie uwidoczniła się przewaga Spójni, która po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą dziewięciu punktów. W drugiej kwarcie jeszcze powiększyła przewagę, ale w końcówce tej części goście odrobili większość strat.

W trzeciej kwarcie zespół z Pruszkowa zbliżył się na punkt, ale wtedy serię skutecznych akcji zanotowali stargardzianie. W czwartej kwarcie goście raz jeszcze spróbowali powalczyć o wygraną i w 37 minucie przegrywali tylko trzema punktami.

W końcówce spotkania na wysokości zadania w Spójni stanęli obwodowi gracze Tomasz Stępień, Adam Parzych i Tomasz Ochońko, którzy trafili z gry, a Parzych i Ochońko dodatkowo wykorzystali też osobiste. Spójnia wygrała siódmy mecz w I lidze, ma też trzy porażki. U siebie stargardzianie wygrali komplet pięciu spotkań

Spójnia Stargard - Znicz Pruszków 79:73 (23:14, 15:19, 21:16, 20:24)
Spójnia: Parzych 18 (raz za 3 pkt), Stępień 13 (2), Pabian 9 (1), Ochońko 8, Kalinowski 7 (1), Bodych 6, Wójcik 6, Dylik 5 (1), Soczewski 5, Grudziński 2.