Spójnia Stargard - Zastal Zielona Góra 68:71. Trzecie miejsce Spójni w turnieju

Sudety Jelenia Góra, Zastal Zielona Góra, Spójnia Stargard, Górnik Wałbrzych - taka jest kolejność w turnieju pierwszoligowych koszykarzy, który właśnie zakończył się w Stargardzie. Sudety wygrały wszystkie swoje mecze. Spójnia wczoraj przegrała z Sudetami, dzisiaj w południe pokonała Górnika, a wieczorem zagrała z Zastalem o drugie miejsce w turnieju.

W pierwszej kwarcie przewagę mieli goście, nasi zawodnicy mieli kłopot z upilnowaniem ich. W 7 minucie było 6:14, a po 10 minutach 12:20.

W drugiej kwarcie było lepiej i strata zmalała do trzech punktów (37:40). W trzeciej kwarcie Spójnia i Zastal grali nieskutecznie. Większość akcji kończyła się niecelnymi rzutami lub stratami. Nieco lepiej zagrali gospodarze. Na wyróżnienie zasłużył Andrzej Molenda, który dwa razy ograł pod koszem rywali i rzucił punkty. Po 30 minutach nasza ekipa wygrywała 56:53.

W czwartej kwarcie Spójna całkiem zatraciła skuteczność i przez 6 minut nie rzuciła celnie. Rywale nie zmarnowali okazji i odskoczyli na 14 punktów wygrywając 71:56. Gospodarze nie potrafili już przechylić szali na swoją korzyść i przegrali 68:78.