Spójnia Stargard - Wilki Morskie Szczecin 53:67. Derby rozstrzygnęły się w pierwszej połowie

Jerzy Koszuta rzucił 4 punkty
Jerzy Koszuta rzucił 4 punkty Tadeusz Surma
Spójnia Stargard przegrała z Wilkami Morskimi Szczecin 53:67. To szósta porażka stargardzkiego zespołu, który jeszcze nie wygrał w tym sezonie.

Już w pierwszej kwarcie koszykarze Wilków Morskich wypracowali sobie wysoką przewagę. Najpierw akcje Marcina Fliegera, później Pawła Kowalczuka i Piotra Pluty pozwoliły gościom odskoczyć na kilkanaście punktów. Gospodarze mieli problemy z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji rzutowych. Jak już je mieli, to pudłowali. W pierwszej kwarcie zanotowali tylko trzy celne rzuty. W ataku nie tylko pudłowali, ale i kilka razy zgubili piłkę.

W drugiej kwarcie graczom Spójni nadal niewiele wychodziło, a goście grali swoje powiększając przewagę. W 17 minucie było 14:39. Wilki miały przewagę pod każdym względem. Jak nie trafiali, to zbierali piłkę i dobijali. A jak to im się nie udało, to ponownie notowali zbiórkę i wtedy już punktowali. Po dwóch kwartach goście wygrywali 42:17.

W trzeciej kwarcie gracze Wilków na więcej pozwalali gospodarzom. Koszykarze Spójni zaczęli trochę częściej trafiać, w tym spod samego kosza. W 25 minucie było 25:48, a minutę później 29:48. Piotr Pluta przełamał wtedy chwilową niemoc strzelecką swojego zespołu i Wilki w 27 minucie osiągnęły granicę 50 punktów. Spójnia wygrała trzecią kwartę 20:15. Gracze stargardzkiego zespołu w trzeciej kwarcie rzucili o trzy punkty więcej niż w dwóch pierwszych.

W czwartej kwarcie koszykarze Wilków rzadko trafiali i ich przewaga zaczęła topnieć. Spójnia zbliżyła się na trzynaście punktów, ale szans na zwycięstwo już nie miała. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, w której gospodarze byli nieskuteczni i pozwolili rywalom odskoczyć na bezpieczną odległość. Spójnia ma komplet sześciu porażek w I lidze.

Spójnia Stargard - Wilki Morskie 53:67 (7:25, 10:17, 20:15, 16:10)

Spójnia: Kwiatkowski 12 (raz za 3 pkt), Pytyś 12, Wróblewski 9 (1), Suliński 8 (2), Bodych 4, Koszuta 4, Ejsmont 2, Soczewski 2, Grudziński, Zarzeczny.
Wilki: Flieger 15 (2), Pluta 14 (2), Nowacki 10, Majcherek 9 (3), Kowalczuk 7, Kuśmieruk 5, Bojko 4, Trela 2, Koziorowicz 1, Adamkiewicz, Knowa.