Spójnia Stargard kontynuuje serię zwycięstw w I lidze koszykarzy

Hubert Pabian był najlepszym strzelcem Spójni, rzucił 20 punktów.
Hubert Pabian był najlepszym strzelcem Spójni, rzucił 20 punktów. Tadeusz Surma
W piątej kolejce I ligi koszykarzy Spójnia Stargard wygrała u siebie z Astorią Bydgoszcz 87:77.

Spójnia Stargard - Astoria Bydgoszcz 87:77 (26:32, 27:19, 15:19, 19:7) Spójnia: Pabian 20 (trzy razy za 3 pkt), Janiak 19 (4), Dymała 17 (1), Raczyński 12, Pytyś 9, Fraś 5, Śpica 5 (1), Bodych, Lewandowski.

W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie druga w tabeli Spójnia zagrała z ostatnią Astorią Bydgoszcz. Mimo to spotkanie było wyrównane, a wynik przesądził się dopiero w ostatnich minutach.

W pierwszej kwarcie goście uzyskali 10 punktów przewagi, ale po drugiej kwarcie na dwupunktowym prowadzeniu była Spójnia. W trzeciej kwarcie znowu przewagę uzyskała Astoria, która prowadziła nawet jedenastoma punktami.

W czwartej kwarcie gospodarze przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie. Astoria rzuciła wtedy tylko 7 punktów. Spójnia wygrała 87:77 i jest tak jak Sokół Łańcut niepokonanym zespołem w I lidze koszykarzy.

W najbliższą sobotę Spójnia zagra w Warszawie z Legią.