Sparing pierwszoligowców. Wilki Morskie lepsze od Spójni

zek
Po roku przerwy w Spójni znowu gra Łukasz Bodych, który dzisiaj był wyróżniającym się koszykarzem Tadeusz Surma
Przygotowujący się do rozgrywek I ligi koszykarze Spójni Stargard przegrali z Wilkami Morskimi Szczecin 57:66.

Nasze pierwszoligowe zespoły koszykarskie są po okresie mocniejszych treningów. Czas teraz na serię sparingów. Dzisiaj w Stargardzie zagrały ze sobą. Zarówno w Spójni Stargard jak i Wilkach Morskich Szczecin nie zagrało jednak kilku podstawowych koszykarzy. Na boisku widać było, że drużyny są dopiero na etapie pierwszych sparingów. W grze było sporo chaosu, wiele strat, ale i nie zabrakło ambitnej postawy zawodników i walki o każdą piłkę.

W pierwszych dwóch kwartach gra była wyrównana. Szczecinianie pierwsi wyszli na prowadzenie, później ono się zmieniało, ale to Wilki Morskie w drugiej kwarcie uzyskały niewielką przewagę. W trzeciej i czwartej kwarcie szczeciński zespół miał za zadanie utrzymać prowadzenie. I to się mu udało, choć Spójnia miała szansę zwyciężyć. W ostatnich minutach koszykarze Wilków Morskich zaliczyli kilka strat z rzędu, ale stargardzianie nie potrafili wtedy odpowiedzieć trafieniami. Udało im się zbliżyć na dwa punkty, ale kiedy szczecinianie odzyskali skuteczność, to szybko potwierdzili swoją wyższość w tym spotkaniu. Wygrali w Stargardzie 66:57.

Rozgrywki I ligi koszykarzy wystartują 28 września. Oba nasze zespoły zagrają wtedy u siebie. Spójnia z MOSiR Krosno, a Wilki Morskie z Sokołem Łańcut.