MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Spacerek na uniwerek” czyli jesienny spacer rektorów i studentów. Takiego pochodu w Szczecinie jeszcze nie było!

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
„Spacerek na uniwerek”  odbędzie się w sobotę 1 października
„Spacerek na uniwerek” odbędzie się w sobotę 1 października Andrzej Szkocki
„Spacerek na uniwerek” to wydarzenie, które w Szczecinie ma stać się nową studencką tradycją. Studenci szczecińskich uczelni wraz z władzami w najbliższą sobotę przejdą ulicami Szczecina. W ten sposób rozpoczną wspólnie nowy rok akademicki.

Pochód wystartuje 1 października o godz. 13.30 z placu Solidarności, a ok. 14.15 dotrzeć ma na Jasne Błonia, gdzie rozpocznie się jesienny piknik ze studentami. W „plenerowym miasteczku akademickim” na uczestników wydarzenia będzie czekało mnóstwo atrakcji m.in. koncerty kapel studenckich, pokazy wynalazków kół naukowych oraz „coś na ząb” według innowacyjnej receptury naukowców z Katedry Technologii Rybnej, Roślinnej i Gastronomicznej (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT).

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą rektorów szczecińskich uczelni wyższych. Ma to być nowa studencka tradycja w naszym mieście. „Spacerek na uniwerek” ma przede wszystkim pokazać Szczecin jako miasto akademickie, przyjazne i otwarte studentom.

- Idziemy śladem dużych europejskich uniwersyteckich miast, które organizują takie przedsięwzięcia - mówi dr hab. n. med. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. - Uważamy, że jest to wydarzenie ważne dla Szczecina, jak również dla całej braci akademickiej. W ten sposób chcemy pokazać, że na co dzień współpracujemy, a nasi studenci się razem bawią.

- Cieszymy się, że ta inicjatywa spotkała się z takim entuzjazmem uczelni publicznych i niepublicznych w Szczecinie - mówi prof. dr hab. Kamil Kuskowski, prorektor ds. studentów, rozwoju kadry i struktury organizacyjnej Akademii Sztuki w Szczecinie. - Podczas tego wydarzenia będziemy odpowiadać za jego oprawę artystyczną, którą przygotuje Samorząd Studentów.

Logo wydarzenia przygotowała Natalia Rybak, studentka AS.

"Spacerek na uniwerek" to podwójny debiut dla Politechniki Morskiej - jako uczelni o nowym statusie oraz uczestnika wspólnego przemarszu.

- W naszym miasteczku przybliżymy wszystkim to, co jest związane wodą. Będzie można się sprawdzić na naszym ergometrze wioślarskim, zobaczyć roboty humanoidalne i wiele innych atrakcji - mówi dr inż. Grzegorz Stępień, prprektor ds. kształcenia Politechniki Morskiej.

W strefie świata przyrody i inżynierii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, będzie można zbudować wieżę lub most z klocków typu GEO-MAG, poznać działanie pompy ciepła, samodzielnie doprowadzić do wyładowania elektrycznego, obejrzeć wystawę skał występujących w przyrodzie oraz pojazdów napędzanych m.in. energią słoneczną, spróbować uniwersyteckich specjałów oraz wziąć udział w pokazie widowiskowej tęczy związków chemicznych.

Po południu o godz. 15.30 studenci zapraszają na akademickie grzędy (przy akademikach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego między ul. Bohaterów Warszawy, Szwoleżerów, al. Piastów), gdzie odbędzie się jesienne grillowanie, natomiast o godz. 20.00 klub Pinokio, który po pandemicznej przerwie wznawia swoją działalność, zaprasza na wielkie otwarcie i after party. Do północy dla studentów – wstęp jest bezpłatny (za okazaniem legitymacji). Dla pozostałych osób wejście płatne (20 zł).

Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa na ZUT-cie obchodził 70 urodziny! Zaprosił do zwiedzania Muzeum Ichtiologicznego ->>>

Wiecie, że w Szczecinie mamy Muzeum Ichtiologiczne? A Wydzia...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński