Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi...

  Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Folkman

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  W środę około godz. 11.30 samochód osobowy wjechał pod pociąg na trasie Szczecin Gumieńce – Tantow (Niemcy). W wypadku zginął kierowca osobówki. Ruch pociągów został wstrzymany.
  Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/18
  przejdź do galerii
  Zobacz galerię

  AKTUALIZACJA, GODZ. 17.45

  Ofiarą wypadku jest mężczyzna, prawdopodobnie mieszkaniec naszego regionu - wynika z nieoficjalnych informacji. Maszynista po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

  - Nie było powodów zatrzymywania w tej sprawie kogokolwiek - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  Prokuratura zapowiada sekcję zwłok, która ma pomoc w ustaleniu przyczyny zgonu kierowcy skody, który dziś przed południem zginął po zderzeniu jego auta z pociągiem.

  Auto osobowe spłonęło doszczętnie, ale zachowały się tablice rejestracyjne (prawdopodobnie wypadły podczas zderzenia z pociągiem). Z rejestracji ma wynika, że auto było zarejestrowane w naszym regionie, a kierowcą był mężczyzna. Nie ma jednak pewności, czy był obywatelem Polski.

  Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód. Nie wyklucza, że w sprawie zostanie powołany biegły do spraw badania wypadków drogowych.

  Wiadomo już, że w pociągu był monitoring, nie wiadomo jednak, czy da się odczytać nagranie. Cześć kabiny pociągu spłonęła.

  Po południu strażacy zakończyli już swoje czynności. W akcji brało udział sześć zastępów. Na miejscu są jeszcze policjanci. Przy zabezpieczaniu śladów obecny był też prokurator.

  Zobacz galerię

  GODZ. 15.24

  - Do wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w okolicy Kołbaskowa na jednotorowym szlaku Szczecin Gumieńce – granica z Niemcami - informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Samochód osobowy wjechał tam pod pociąg pasażerski relacji Tantow (Niemcy) – Szczecin Gumieńce.

  Jak podkreśla Karol Jakubowski, przejazd jest oznakowany i wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową. Ze wstępnych informacji wynika, że urządzenia działały.

  W wypadku zginął kierowca samochodu. Na szczęście nikt z pasażerów pociągu nie został poszkodowany.

  Pasażerowie kontynuowali podróż komunikacją zastępczą. Ruch pociągów został wstrzymany na trasie Szczecin Gumieńce – granica z Niemcami.

  W wyniku zdarzenia uszkodzony został szynobus.

  - Pasażerowie w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i możliwych opóźnieniach pociągów. Na miejscu wypadku działają służby techniczne. Szczegóły zdarzenia wyjaśni specjalna komisja - kończy Jakubowski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kołbaskowo: Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochód stanął w płomieniach  ZOBACZ TEŻ: Wypadek na przejeździe kolejowym. Szynobus uderzył w turbinę wiatrową [zdjęcia]  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Polic

  Wideo z Polic

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Szczecińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Szczecińskiego

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!