Skorpion najlepszy wśród klubów, zachodniopomorskie wśród województw

Drużyna Skorpiona Szczecin podczas mistrzostw Polski w Opolu.
Drużyna Skorpiona Szczecin podczas mistrzostw Polski w Opolu. Facebook Skorpion Szczecin
Przez tydzień w Opolu rozgrywano mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim. Dwóch zawodników Skorpiona Szczecin zostało mistrzami Polski, a sam klub był na pierwszym miejscu w całym kraju w klasyfikacji medalowej.

To były już 90. mistrzostwa Polski a odbywały się w Stegu Arena w Opolu. Dwóch pięściarzy Skorpiona przywiozło stamtąd złote medale.

Na wysokości zadania stanęli m.in. Sebastian Wiktorzak i Ryszard Lewicki. Pierwszy zdobył tytuł mistrzowski w kategorii do 81 kg, a drugi w wadze do 75 kg. Lewickiego, który w finale pokonał Rafała Wołczeckiego (Adrenalina Wrocław) wybrano najlepszym zawodnikiem całej imprezy.

Medale dla Skorpiona wywalczyli również Maciej Jóźwik (kategoria wagowa do 52 kg), który poległ w finale oraz Dorian Mospinek (52 kg) - brązowy medal. Zachodniopomorskie, dzięki medalom Skorpiona i Klubu Bokserskiego Karlino, zostało najlepszym województwem.

Tymczasem Sebastian Wiktorzak, który od lat zdobywa medale dla Skorpiona, prosi o wsparcie. Pięściarz chce dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich, bowiem ma szanse na udział w nich. Wiktorzak jest reprezentantem kadry narodowej i ma sporo sukcesów na koncie. Ma 22 lata. Jest medalistą mistrzostw Europy juniorów, uczestnikiem mistrzostw świata, wielokrotnym mistrzem Polski w różnych kategoriach wagowych.