Siatkówka: SMS Police i Piast Szczecin pokazały charakter

Rafał Kuliga
Katarzyna Graczyk (z prawej) regularnie obijała blok Jokera Świecie.
Piast Szczecin, pomimo okrojonej ławki, zwycięża z Jokerem Świecie. SMS Police pokazał charakter i wygrał w pięciu setach.

W pierwszych dwóch partiach Piast grał bardzo skutecznie z kontry. Obie drużyny walecznie broniły, chcąc wygrać te spotkanie bardziej ambicją, mniej siatkarskim rzemiosłem. Choć i tego nie zabrakło. Skutecznie ze skrzydeł atakowały Natalia Matusz, Katarzyna Graczyk i Agnieszka Kazanecka. Nie szukały ataków w pole, raczej korzystały z obijania bloku Jokera.

Piast Szczecin - Joker Świecie 3:1 (25:23, 25:22, 15:25, 25:23)

Piast: Kazanecka, Zaleszczyk, Guzowska, Duda, Graczyk, Matusz, Gliwa (l.) oraz Oleksy, Zalepa, Zając.

Po trudnym, pięciosetowym spotkaniu, udało się wywalczyć cenne dwa punkty. Takie zwycięstwa budują charakter, a o to najbardziej zabiega trener Jerzy Taczała. Dwie pierwsze partie zagrane na wysokim poziomie. Później pogorszyło się przyjęcie, więc nie było szansy grać pierwszym tempem. Pod koniec czwartego seta udało się odbudować solidną dyspozycję. W piątej partii zwycięstwo 15:8 i wesoły powrót do domu.

Orzeł Malbork - SMS Police 2:3 (14:25, 25:18, 25:15, 22:25, 8:15)

SMS Police: Wojtanek, Słowikowska, Bartkiewicz, Wiązowska, Głuchowska, Ziółkowska, Elko(l) oraz Karsztun, Meresińska, Jakóbiak