Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrał z Olimpią w swoim stylu

Robert Terczyński z Sandra Spa Pogoni Szczecin
Robert Terczyński z Sandra Spa Pogoni Szczecin Sandra Spa Pogoń Facebook
W meczu 10. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych Sandra Spa Pogoń Szczecin pokonała Olimpię Piekary Śląskie 29:28. W przerwie zapowiadało się na spokojne zwycięstwo, a tradycyjnie skończyło się emocjami na finiszu.

Po sześciu minutach gry Pogoń prowadziła 6:3, po niespełna kwadransie miała już większą przewagę – 12:6. I choć goście potrafili szybko zmniejszyć straty (13:12), to w końcówce I połowy gospodarze znów byli skuteczniejsi i wypracowali sobie niezłą zaliczkę.

Wydawało się, że wygrają pewnie, że nie popełnią takich błędów jak w I połowie. Ale Olimpia podjęła walkę, zaczęła odrabiać straty i na 10 minut przed końcem Pogoń prowadziła już tylko 25:23, a w 56. minucie – po trzech bramkach z rzędu gości – było tylko 28:27. Była ogromna nerwówka, ale bramkę zdobył Robert Terczyński. Goście szybko też trafili, a w ostatnich trzech minutach zespoły grały za nerwowo i bramki już nie padły.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Olimpia Piekary Śląskie 29:28 (20:13)
Pogoń: Viunyk, Jagodziński – Nowak 7, Polok 6, Wrzesiński 4, Stępień 4, Wiśniewski 3, Terczyński 2, Jasiński 2, Lilien 1, Fabisiak 0, Kapela 0.

Po 10 kolejkach Pogoń jest na 3. miejscu w tabeli. Do prowadzącego Śląska Wrocław traci 5 punktów, ale lider rozegrał dwa mecze mniej. Druga jest Padwa Zamość z punktem przewagi nad Pogonią i jednym meczem mniej.