Sandra Spa Pogoń przegrała w Piotrkowie. Dobry był tylko początek

Atak Piotrkowianina był lepszy od obrony Pogoni.
Atak Piotrkowianina był lepszy od obrony Pogoni. pgnig-superliga.pl
Szczypiorniści Sandra Spa Pogoni Szczecin trochę niespodziewanie ulegli na wyjeździe Piotrkowianinowi Piotrków 27:29 w 23. kolejce ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Pogoń dobrze rozpoczęła mecz - rzucała ze skrzydeł, z rozegrań i po kilkunastu minutach prowadziła nawet 11:7. Wtedy o czas poprosił trener gospodarzy Bartosz Jurecki i mecz rozpoczął się na nowo. To Piotrkowianin przejął inicjatywę, był skuteczniejszy, miał więcej energii.

Dwanaście minut przed końcem prowadził nawet 25:20. Pogoń zebrała się wtedy do mocniejszej walki i różnica malała. Doprowadziła nawet do stanu 27:28, ale Piotrkowianin dorzucił 29. bramkę i było po emocjach.

Jak mocno Pogoń straciła na tej porażce dowiemy się po rozegraniu wszystkich spotkań 23. kolejki.

Piotrkowianin Piotrków - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:27 (14:13)
Pogoń: Terekhov, Gawryś - Biernacki 7, Krysiak 5, Horiha 5, Krupa 3, Bosy 2, Rybski 2, Zaremba 1, Fedeńczak 1, Jedziniak 1, Matuszak, Telenga.