Sandra nadal bez zwycięstwa na wyjeździe. Przegrała z Wybrzeżem

Jakub Radosz z Sandra Spa Pogoni Szczecin rzucił w Gdańsku 1 bramkę.
Jakub Radosz z Sandra Spa Pogoni Szczecin rzucił w Gdańsku 1 bramkę. Sebastian Wolosz/ Polska Press
Druga połowa spotkania w Gdańsku przesądziła o porażce szczecińskiej siódemki.

Pogoń dobrze rozpoczęła spotkanie. Szczelna była defensywa i głównie dzięki temu pięć minut po przerwie nasz zespół prowadził 16:13. Wtedy coś się jednak zacięło. Wybrzeże rzuciło pięć bramek z rzędu i to gdańszczanie przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Portowcy walczyli, próbowali odrabiać straty, ale nie radzili sobie w ataku. Gospodarze powiększyli przewagę do 3-4 trafień, a w samej końcówce wypracowali najwyższe prowadzenie.

Podopieczni Piotra Frelka z Wybrzeżem przegrali po raz drugi w sezonie. W Szczecinie było 22:24. Nasz zespół nadal jest bez zwycięstwa na wyjeździe. Jedynie w Lubinie Pogoń potrafiła zremisować, ale przegrała po rzutach karnych.

Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (12:14)
Pogoń: Teterycz, Zapora, Bartosik - Bosy 5, Krupa 4, Biernacki 4, Krysiak 3, Zaremba 3, Jedziniak 2, Gryszka 2, Bereżny 1, Radosz 1, Jonca, Wąsowski, Fedeńczak.

Kamil Stoch ze srebrem mistrzostw świata w lotach!